1586
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت:با اجرای برنامه های متنوع ، ظرفیت واحدهای پتروشیمی کشور هم اکنون به 64 میلیون تن رسیده است و پیش بینی می‌شود طی پنج سال آینده این رقم بین 100 تا 110 میلیون تن قرار گیرد.
 
خبرگزاری فارس: ظرفیت تولید پتروشیمی‌های کشور به 64 میلیون تن رسید

به گزارش شبکه خبربوشهر، مرضیه شاهدایی امروز در گفتگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در 9 ماه امسال 10 میلیون تن انواع محصول پتروشیمی به ارزش 9 میلیارد دلار به خارج ازکشور صادر شده است.

وی اضافه کرد: با این میزان صادرات ، توانسته ایم نقشی اساسی در اجرای کردن شعار اسمال که اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است برداریم.

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: با اجرای برنامه های متنوع ، ظرفیت واحدهای پتروشیمی کشور هم اکنون به 64 میلیون تن رسیده است و پیش بینی می‌شود طی پنج سال آینده  این رقم بین 100 تا 110میلیون تن برسد.

وی ادامه داد:با توسعه واحدهای پتروشیمی در سطح کشور بدنبال پیاده کردن سیاست های اقتصادی مقاومتی در این بخش هستیم به گونه ای که  هم اکنون صنعت پتروشیمی به عنوان طلایه دار اقتصاد مقاومتی با برنامه هایی مختلف برای صادرات مواد غیرنفتی ، رتبه نخست را در کشور به خود اختصاص داده است.

شاهدانی اضافه کرد: استان بوشهر به دلیل میزبانی گسترده از صنایع نفت و گاز سهم بزرگی در سیاست‌گذاری‌های صنعت نفت دارد که در حوزه پتروشیمی بدنبال توسعه برنامه‌های مدونی برای افزایش صادرات غیرنفتی و پیشگیری از خام فروشی هستیم .

وی عنوان کرد: هم اکنون در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در شهرستان عسلویه استان بوشهر ،شاهد استقرار واحدهای مختلف پتروشیمی هستیم که نقش انها در تولیدات با پایه صادراتی غیر قابل اغماض است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی بیان کرد: توسعه و استقرار واحدهای جدید پتروشیمی در منطقه اقتصادی انرژی پارس در دستور کار قرار گرفته است که ایجاد سه واحد پتروشیمی تا سال آینده ، اتمام و افتتاح فاز سوم پتروشیمی پردیس تا پایان امسال  و بهره‌برداری از چهار واحد پتروشیمی در دهه فجر امسال در این راستا است.فارس

اضافه کردن نظر

تبلیغات