1613
جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی به آب‌های داخلی ایران، سبب شد که ضمن تاثیرگذاری در سطح جهان، معادلات جهانی را به نفع ایران تغییر دهد
 
خبرگزاری فارس: دستگیری تفنگداران آمریکایی در آب‌های ایران، معادلات جهانی را تغییر داد

به گزارش شبکه خبربوشهر، سردار حسین سلامی امروز در سالروز دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی در آب‌های داخلی ایران اظهار داشت: هر چند ابعاد تاکتیکی دستگیری تفنگداران آمریکایی در آب‌های داخلی ایران برای نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران چندان پیچیده نبود اما این حرکت توانست ضمن تاثیرگذاری در سطح جهان، معادلات جهانی را به نفع ایران تغییر دهد.

وی اضافه کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در بالاترین سطح آمادگی دفاعی برای برقراری امنیت در منطقه حضور دارد و در صورت هرگونه تعدی به آب‌های جمهوری اسلامی، به شدت با متجاوزان برخورد می‌کند.

سلامی ادامه داد: اگر چه کار نیروی دریایی سپاه برای دستگیری متجاوزین آمریکایی را کوچک نمی‌دانیم اما این فقط بخش کوچکی از توان رزمی دفاعی نیروی دریایی سپاه در آب‌های نیلگون خلیج فارس است.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: استان بوشهر در تاریخ مجاهدت‌های ضد استکباری جایگاه درخشانی در کشور دارد و همواره گورستان رویاها و آرزوهای متجاوزان به خاک ایران اسلامی بوده است.

وی ادامه داد: معتقدم که همین استان بوشهر برای دفع خواسته‌های استعمارگران کافی است و نیازی نیست که دیگر استان‌ها را برای مقابله با این متجاوزان به صف کرد.

سلامی تصریح کرد: با دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی در آب‌های استان بوشهر، بوشهری‌ها نشان دادند که این استان مدفن هر تجاوزکاری به خاک ایران است و هر قدرتی که بخواهد به خاک ایران تجاوز کند با برخورد جدی از جانب ما مواجه می‌شود.

وی افزود: حماسه 22دی بیان‌گر ایمان و اراده ملت، عزم و اراده رهبری که شجاعت را در پیکره و جان فرزندان این سرزمین قرار داد و شجره‌های سترگی از مقاومت، ایستادگی و ثبات قدم را ایجاد کرد.

سلامی افزود: هر چند ابعاد تاکتیکی این حماسه کوچک بود و دستگیری چند تفنگدار در شأن نیروی دریایی سپاه نبوده و این نیرو برای شکست دادن هیمنه کل استکبار در دریا شکل گرفت اما ابعاد سیاسی و راهبردی این ماجرا نشان‌دهنده تراکم اراده این ملت برای دفاع از آرمان‌های خویش است.

وی ادامه داد: این حماسه نشان‌دهنده یک شجاعت سیاسی و ظرفیتی است که در دریا شکل گرفت بنابراین در سطح سیاسی این واقعه کاملا جهانی است و نشان می‌دهد فرزندان این سرزمین و پاسداران این انقلاب و وطن در هر نبردی این گونه عمل می‌کنند.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: جهان‌بینی ملت ایران این بود که این کار بزرگ را خدا و با عمل به هنگام جوانان ایرانی به ثمر رسید و همه این غلبه‌ها بر اساس ایمان به خداوند است و گرنه سلاح و تجهیزات دشمن بسیار قدرتمندتر است‌

وی گفت : کیفت قدرت آن چیزی است که در قلب‌ها و روح‌های بلند قرار داده شده و ایمان عامل اصلی غلبه انسان مومن بر کفار است.

سلامی افزود: 22 دی‌ماه تجلی غلبه ایمان بود و دشمن هیچ عکس‌العملی نه در بعد نظامی و نه سیاسی نتوانست که انجام دهد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: با این اقدام جوانان ایرانی سلاح‌ها از کار می‌افتد اعتماد به‌نفس دشمن از بین می‌رود و خداوند نور خود را کامل و نصرت الهی نازل می‌شود.

وی گفت: افتخار ما نه به خاطر تاکتیک‌ها و تجهیزات است بلکه به دلیل داشتن انسان‌هایی است که دارای روح جهاد هستند و با قلبشان می‌جنگند و از هیچ چیزی نمی‌ترسند.

سلامی با بیان این‌که ما در مسیر ساختن تاریخی پر افتخار برای کشور و جهان اسلام قرار گرفته‌ایم گفت: وقایع، حوادث و نبردها سازندگان اصلی شخصیت و هویت یک ملت هستند و ما به برکت انقلاب اسلامی از گورستان جهل مدرن بیدار شدیم و قیامت واقعی اتفاق افتاد و توانستیم دشمن خدا و ایران را از این سرزمین بیرون کنیم که این نقطه آغاز برای ایران و جهان اسلام بود.

وی یادآور شد: با این اقدام امام و پرچم‌داری رهبری، فضای یک جهاد بزرگ برای مسلمانان و اسلام زنده و یک جبهه وسیع شکل گرفت.

جانشین فرمانهدی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: جغرافیای قدرت در جهان تغییر و اسلام ظهور مجددی یافت و مسلمانان فرصت ساختن قدرت جدیدی را پیدا کردند.

وی ادامه داد: در این شرایط دشمن هر روز به زوال نزدیک‌تر می‌شود و مسلمانان نیز فرش قرمزی برای استعمارگران پهن نمی‌کند و این نشان از ظهور و بروز قدرت اسلام در جغرافیای جدید جهان دارد.فارس

اضافه کردن نظر

تبلیغات