1749
فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون دو هزار میلیارد و 620 میلیون ریال انواع کالاهای قاچاق و ممنوعه در آب‌های استان بوشهر کشف شده است
 
خبرگزاری فارس: بیش از 2 هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در آب‌های استان بوشهر کشف شد

به گزارش شبکه خبربوشهر، سردار سرتیپ دوم قلندر لشکری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا در آب‌های استان بوشهر را به عنوان یک وظیفه دینی و ملی در راستای حمایت از تولید داخلی می‌دانیم و با تمام قوا برای مقابله با ناامن کنندگان فضای اقتصادی در حوزه قاچاق کالا مبارزه می‌کنیم.

وی اضافه کرد: در این راستا و با پیگیری‌های همه‌جانبه نیروهای دریابانی در سطح استان بوشهر، در طی 10 ماه امسال موفق به کشف انواع کالاهای قاجاق و ممنوعه به ارزش دوهزار میلیارد و 620 میلیون ریال شده‌ایم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارای رشد 205 درصدی در کشفیات است.

فرمانده دریابانی استان بوشهر تصریح کرد: در این راستا 108 شناور به همراه 354 نفر که حامل کالای قاچاق بوده کشف و دستگیر شده و با تشکیل پرونده به مقامات قضایی تحویل شده است.

وی ادامه داد: عمده کالاهای قاچاق شامل ابزار و ادوات صنعتی و کشاورزی، وسائل یدکی خودروهای سبک و سنگین، لوازم بهداشتی آرایشی به همراه تجهیزات و کالاهای پزشکی و تلفن همراه بوده است.

لشکری با اعلام این که در هیچ شرایط اجازه تعدی به آب‌های جمهوری اسلامی توسط بیگانگان داده نمی‌شود، گفت: از ابتدای امسال، چهار شناور خارجی با 23 خدمه که وارد آب‌های جمهوری اسلامی شده بودند دستگیر و برای تصمیم گیری به مراجع قضایی معرفی و تحویل داده شد.

وی با اعلام وجود پنج ناوگروه شناوری دریابانی استان بوشهر برای مقابله با قاچاقچیان کالا در 937 کیلومتر مرز آبی استان بوشهر در خلیج فارس عنوان کرد: استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته همراه با راه‌اندازی سایت‌های راداری الکترونیک سبب شده که فضای دریا برای قاجاقچیان ناامن شود و هر گونه فعالیتی که در راستای ضربه زدن به اقتصاد ملی با ورود اجناس قاجاق به کشور باشد در سطح دریا عقیم گردد.

اضافه کردن نظر

تبلیغات