5798

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد، تجاوز سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه جنایتی آشکار برای جلب رضایت عربستان و رژیم صهیونیستی بوده است.

به گزارش شبکه خبربوشهر، آمریکا، انگلیس و فرانسه در روزهای گذشته مدعی استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شده و به این همین بهانه، سحرگاه امروز به مناطقی از دمشق و حمص حمله موشکی کردند.
«کمال دهقانی فیروزآبادی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا ضمن محکوم کردن حمله موشکی سحرگاه امروز آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه گفت: این کشورها در حالی ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را داشتند که در صورت واقعیت، اجازه می دادند سازمان ملل اقدامات تحقیقاتی خود را آغاز کند.
وی ادامه داد: قرار بود بازرسان از امروز کار خود را آغاز کنند؛ چرا پیش از هرگونه بررسی، اقدام به حمله کردند؟
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: حمله این سه کشور به سوریه، مسخره کردن سازمان ملل متحد است.
دهقانی افزود: سازمان ملل متحد سال ها پیش همه سلاح های شیمیایی را در سوریه جمع آوری و از بین برده است؛ پس حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه بهانه ای واهی است.
وی افزود: از نظر حقوق بین الملل، هرگونه اقدام علیه یک کشور دارای حاکمیت ملی، به مجوز شورای امنیت سازمان ملل نیاز دارد.
این نماینده مجلس این پرسش را مطرح کرد: وقتی سوریه یک صندلی در سازمان ملل متحد دارد و توسط دنیا به رسمیت شناخته می شود چرا بدون وجود چنین مجوزی به آن حمله می کنند؟
نماینده مردم تفت در مجلس گفت: آمریکا با سلطه طلبی و خودکامگی، انگلیس و فرانسه را همراه خود کرده و بدون مجوز شورای امنیت و منطق قابل پذیرش، به سوریه حمله کرد و این یک نوع جنایت است.
دهقانی تاکید کرد: از بین رفتن و محدود شدن تروریست ها در سوریه آمریکا را عصبانی کرده و آنان حامیانشان را در این کشور از دست داده اند؛ از سویی دیگر آمریکا می خواهد رضایت رژیم صهیونیستی و عربستان را داشته باشد به همین دلیل دست به این حملات می زند.
وی با تاکید بر اینکه این اقدام مورد نکوهش افکار عمومی دنیا قرار گرفته است، افزود: این اقدام آمریکا مورد اعتراض بسیاری از کشورهای دنیا واقع شده که نشانه نادرستی و غلط بودن اقدامات آمریکاست.

اضافه کردن نظر

تبلیغات