5863
مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: 34 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های ایران در دو بخش دولتی و دانشگاه آزاد در حال تحصیل هستند که تا پایان برنامه ششم توسعه به 75 هزار نفر بالغ می‌شود.

به گزارش شبکه  بوشهر، عبدالحمید علیزاده بعد از  ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: برای این که آموزش عالی را بین‌المللی کنمی نیاز است که زمینه پذیرش دانشجویان خارجی در کشور محقق شود.

 وی افزود: البته در چارچوب برنامه ششم توسعه کشور، زمینه پذیرش از کشورهای خارجی به خوبی دیده شده و پیش‌بینی می‌شود تا 75 هزار دانشجو در پایان این برنامه در دانشگاه‌های ایران مشغول به تحصیل شوند.

مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: هم اکنون 34 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های ایران در دو بخش دولتی و دانشگاه آزاد در حال تحصیل هستند.

علیزاده ادامه داد: یکی از شاخص‌های وجود امنیت در هر کشور، تعداد دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در آن کشور است که با توجه به گستردگی دانشجویان خارجی در ایران، ایران در سطح دنیا به عنوان کشوری امن شناخته می‌شود.

وی بیان کرد: هر دانشگاهی که اقدام به پذیرش دانشجوی خارجی کند از یک‌ سری کمک‌ها و بورس‌های ویژه کنسولی از طرف وزارت علوم برخوردار می‌شود که خوشحالیم نخستین بورس تحصیلی دانشجویان خارجی در بوشهر ایجاد شده است.

مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: انتخاب نوع رشته‌های تحصیلی برای پذیرش دانشجویان خارجی را به دانشگاه‌ها واگذار کرده‌ایم و هر دانشگاه بر اساس ظرفیت‌های موجود و نیاز آن استان اقدام به جذب دانشجوی خارجی می‌کند.

علیزاده گفت: برای جذب دانشجویان خارجی یک‌سری امکانات در اختیار آنها قرار می‌گیرد و تمامی مراحل پذیرش آنها شامل مقدمات ورود، خروج و اخذ اقامت را در 15 روز انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به وجود دو نوع بورس «الف» و «ب» در وزارت علوم، بیان کرد: در نوع «الف» به دانشجویان خارجی شهریه تحصیلی پرداخت می‌شود و خوابگاه، تغذیه، وسیله ایاب و ذهاب رایگان است و در نوع «ب» همه این شرایط به جزء مقرری ماهانه شامل آنها می‌شود.فارس

اضافه کردن نظر

تبلیغات