5889
مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی گفت: 121 شهرک کشاورزی در 9 هزار هکتار سطح اراضی ملی و دولتی در کشور ایجاد شده و مجوز 34 شهرک خصوصی نیز صادر کرده‌ایم.
 

به گزارش bunn.ir علی‌اشرف منصوری روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از مجتمع کشاورزی چاه‌گاه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: در شرایط فعلی با توجه به شرایط خشک‌سالی و چالش آبی در استان بوشهر، دولت تمرکز مناسبی بر روی توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای دارد.

وی افزود: کشت‌های گلخانه‌ای باعث بهره‌وری در تولید و مصرف آب شده و نسبت به فضای آزاد 10 برابر بهره‌وری در مصرف آب دارد و بین 10 تا 12 برابر فضای آزاد تولید محصول می‌دهد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی با اعلام این که یکی از برنامه‌های اصلی جهاد کشاورزی، توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای است، تصریح کرد: میزان تولیداتی که در گلخانه‌ها و فضای بسته به دست می‌آید، می‌تواند مشکل اشتغال را حل  کند.

منصوری عنوان کرد: تاکنون 121 شهرک کشاورزی در 9 هزار هکتار سطح اراضی ملی و دولتی در کشور ایجاد شده و مجوز 34 شهرک خصوصی نیز صادر کرده‌ایم.

وی افزود: رئیس‌جمهور نیز در سفر اخیر به استان خراسان رضوی تأکید ویژه‌ای بر کشت‌های گلخانه‌ای داشتند و این مسؤولیت ما را در این حوزه سنگین‌تر می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی یادآور شد: یکی از مزیت‌های شهرک‌های کشاورزی، توسعه صادرات است زیرا کشورهای مقصد انگیزه بیشتری برای خرید محصولات گلخانه‌ای دارند و با توسعه بخش کشاورزی، به اقتصاد مناطق مختلف استان‌ها کمک خواهد کرد.

وی افزود: استان بوشهر از لحاظ بارندگی در وضعیت مناسبی نیست و پیامد این موضوع باعث شده که آب‌وخاک این استان شور شود.

منصوری گفت: این شوری زمین، یکی از عوامل محدودکننده برای توسعه محصولات گلخانه‌ای است در برخی از مناطق کار شناسایی و استعدادیابی صورت گرفته است.

وی یادآور شد: از مجموع 60 مکانی که در استان بوشهر مطالعه شده کار پنج شهرک گلخانه‌ای تاکنون در استان بوشهر نهایی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی افزود: شهرک گلخانه‌ای چاه گاه در 14 هکتار است که به جمعی از فارغ‌التحصیلان کشاورزان واگذار شده و امیدواریم بتوانند به تعهدها خود در پروسه زمانی عمل کنند.

منصوری گفت: توسعه آبزی‌پروری یکی از موضوع‌های ویژه در استان بوشهر است که آن را دنبال می‌کنیم.

اضافه کردن نظر

تبلیغات