5969

سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه خواستار همراهی و همکاری ارگان‌های ذیربط برای ارتقای سطح سلامت مردم و ساماندهی دست‌فروشان در شهرستان شد.

به گزارش  bunn.ir ؛جاسم زارعی در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی با قدردانی و تشکر از همکاری‌های مستمر شهرداران عسلویه، نخل تقی و چاه مبارک اظهار داشت: دوره طلایی تعامل شهرداران و شبکه بهداشت بی‌شک در این دوره است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه خاطرنشان کرد: از این فرصت پیش‌آمده باید نهایت بهره‌برداری برای ریل‌گذاری صحیح و اساسی در زمینه ساماندهی روز بازارها و دست‌فروشان شود.
زارعی اظهار داشت: این تعامل و همکاری باید ادامه پیدا کند و می‌بایست عرضه‌کنندگان مواد غذایی نیز در روز بازارها ضوابط بهداشتی موردنظر شبکه بهداشت و درمان شهرستان را رعایت کنند.
لزوم نظارت بر فروش مواد غذایی
وی تصریح کرد: درخواست ما از شهرداری‌ها این است که این مهم را در اولویت برنامه‌های کاری خود قرار داده و اقدامی عاجل برای مسقف کردن و محصور کردن فضای ارائه کالاها و اقلام غذایی و بهداشتی موردنیاز مردم در بازار روز انجام دهند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه گفت: باید فروشندگان مواد غذایی و پروتئینی از فروشندگان مواد غیر غذایی تفکیک شوند زیرا این امر مخاطرات زیادی برای مردم در هنگام خرید به لحاظ بهداشتی ایجاد کرده است.
وی افزود: باید برای فروشندگان مواد لبنی و پروتئینی و همچنین مواد فاسدشدنی تدابیری ازجمله کانکس سیار یا ثابت که تحت نظارت بهداشت باشد اندیشید.
نظارت بر وضعیت آب
زارعی درخواست پیگیری و حتی حذف فروشندگان خارجی بدون مجوز مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی را مطرح کرد و آن را موردنقد قرارداد و تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان به‌منظور اطمینان از سلامت آب شرب تمام توان خود را به کار گرفته و به لطف خداوند تاکنون مواردی از همه‌گیری بیماری‌های منتقله از آب آشامیدنی در شهرستان گزارش نشده است اما در بحث پدافند غیرعامل نظارت بر آب شرب به‌منظور حفظ کیفت آب در حد استانداردهای ملی همواره بایستی مدنظر متولیان امر باشد.
وی همراهی و تعامل شرکت‌های آبفار و آبفا را بیش‌ازپیش در این امر مهم بسیار ضروری دانست.
اولین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی سال ۹۷ شهرستان عسلویه در فرمانداری برگزار شد که دو موضوع بررسی وضعیت سلامت آب شرب شهرستان، اتخاذ تصمیمات و ایجاد تمهیدات لازم برای سامان‌دهی بازار روز و دست‌فروشان در دستور کار قرار گرفت که در انتها پس از ارائه نقطه نظرات اعضای محترم شورا به جمع‌بندی لازم به‌عنوان مصوبه لازم‌الاجرا در چند بند مورد تأیید اعضا قرار گرفت.

اضافه کردن نظر

تبلیغات