6228

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ۳ طرح پتروشیمی با همکاری این وزارتخوانه با سرمایه‌گذاری ۱.۳ میلیارد یورویی ایجاد شده که ۱۵ درصد آن سرمایه گذاری مستقیم است

وزیر دفاع در عسلویه: 1.3 میلیارد یورو برای اجرای طرح های پتروشیمی عسلویه سرمایه‌گذاری شده است

به گزارش شبکه خبربوشهر و به نقل از خبرگزاری تسنیم از عسلویه، امیرسرتیپ امیر حاتمی در مراسم افتتاح سه طرح پتروشیمی در عسلویه با تاکید بر اینکه افتتاح این سه طرح نمادی از اقتصاد مقاومتی است اظهار داشت: این سه طرح عظیم پتروشیمی بخشی از توانمندی اقتصادی کشور در آستانه  شروع دهه پنجم انقلاب اسلامی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به افتتاح پتروشیمی متانول مرجان در عسلویه خاطرنشان کرد: این واحد پتروشیمی با ظرفیت 1 میلیون و 650 هزار تن متانول وارد مدار تولید شده است.

حاتمی با اشاره با افتتاح پتروشیمی پردیس با توان 1 میلیون و 800 هزار تن اوره و 680 هزار تن آمونیاک بیان کرد: سومین طرح پتروشیمی که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت پتروشیمی دماوند است که تولید برق و بخار از محصولات آن برای 24 واحد پتروشیمی پارس جنوبی است.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این سه پروژه 1.3 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری شده است گفت: 15 درصد سرمایه گذاری به صورت مستقیم و 85 درصد دیگر از محل بازار سرمایه و فاینانس خارجی تامین شده است.

اضافه کردن نظر

تبلیغات