6261

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: ۹۱ هزار هیئت مذهبی و اطلاعات ۸۰ هزار مداح ساماندهی شده است.

ashoraeeian panzdah 1

به گزارش شبکه خبربوشهر، دکتررضا معممی مقدم ظهر امروز در جمع مسئولان شهرستان دشتستان با بیان اینکه بیش از 90 هزار نفر در کشور عضو هیئت‌های مذهبی هستند  اظهار داشت: اکنون 420 رئیس شورای هیئت مذهبی و 31 رئیس شورای مذهبی استان‌ها در کشور فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه پرچم‌داری هیهات مذهبی در جهان تشیع به برازجان و دشتستان رسیده است خاطرنشان کرد: زمانی یک هیئت مذهبی می‌تواند یک سنگر اجتماعی باشد که در تراز اسلامی قرار گیرد.

معممی با بیان اینکه پیش از انقلاب 5 هزار هیئت مذهبی در کشور وجود داشت تصریح کرد: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی 91 هزار هیئت مذهبی در استان‌های مختلف کشور فعال است.

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه هیئت مذهبی در تراز اسلامی باید بیدارگر، امیدآفرین، وحدت‌بخش، در چارچوب شرع و مقدسات باشد گفت:هیئت مذهبی، روحانیون، مداحان و پیر غلامان باید تلاش کنند که انقلاب اسلامی در بسط و گسترش احکام دین موفق عمل کند.

ashoraeeian panzdah 1

وی با اشاره به آثار و برکات  هیئت‌های مذهی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: حضور در هیئت‌های مذهبی باید دارای آثار و برکات اصلاح‌کننده‌ای باشد یعنی جوان پیش و پس از اربعین باید تغییری در رفتار خود مشاهده کنند وگرنه برگزاری عزاداری‌ها فایده‌ای ندارد.

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور با تاکید بر نهادینه شدن تفکر نهضت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) گفت: در هیئت‌های مذهبی باید به بسط و گسترش فعالیت‌های قرآنی در جامعه توجه شود.

معممی مقدم با تأکید بر اینکه آسیب‌های اجتماعی در جامعه جدی گرفته شود تصریح کرد: امروز تشکل‌های دینی نسبت به برخی از آسیب‌های اجتماعی باید اصلاح گری داشته باشند زیرا هیئت‌های مذهبی علاوه بر تبیین و تنظیم شعائر دینی، دارای کارکرد اجتماعی هستند و می‌توانند در عرصه  آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی ایفا کنند.

وی از ساماندهی هیئت‌های مذهبی خبرداد و خاطر نشان کرد: 91 هزار هیئت مذهبی و اطلاعات 80 هزار مداح به‌صورت رسمی در کشور به ثبت رسیده که همگی ساماندهی شدند و در طول سال برنامه‌های ویژه‌ای برای تغذیه فکری آن‌ها انجام می‌شود.

معممی‌ مقدم با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و تبلیغی باید به سمت تقویت بنیان خانواده سوق داده شود گفت: این کانون‌ها باید به  فرهنگ  و ترویج امربه‌معروف و نهی از منکر، وحدت و وفاق ملی، آموزش دفاع از عقاید اسلامی، حجاب و عفاف سوق داده شوند.

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور  یکی از اهداف دشمن را گفتمان ایران هراسی دانست و افزود: این برنامه‌ها  از شبکه‌های ماهواره‌ای به دنیا مخابره می‌شود و سبب شده تا فقط عربستان سعودی در سال 2017 معادل 500 میلیارد دلار اسلحه خریداری کند ابوظبی، دبی، امارات، بحرین و دیگر کشورها در ردیف‌های بعدی قرار دارند.

اضافه کردن نظر

تبلیغات