6321

همزمان با سی‌ویکمین سالگرد نبرد مستقیم رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با آمریکا در خلیج فارس محل شهادت این سرداران در اطراف جزیره فارسی گلباران شد.

بوشهر|محل شهادت حماسه آفرینان مبارزه با آمریکا در خلیج فارس گلباران شد

به گزارش شبکه خبربوشهر از بوشهر، 16 مهر سال 1366، دریادلان نیروی دریایی سپاه به فرماندهی شهید نادر مهدوی در حوالی جزیره فارسی در خلیج فارس به طور مستقیم با نیروهای آمریکایی که به آب‌های سرزمینی کشورمان تجاوز کرده بودند، مقابله کردند.

در این نبرد نابرابر پس از سرنگونی بالگرد متجاوزان آمریکایی هفت تن از رزمندگان این عملیات، سرداران نادر مهدوی، بیژن گرد، غلامحسین توسلی، نصرالله شفیعی، مجید مبارکی، خداداد آبسالان و مهدی محمدی‌ها به فیض شهادت نائل آمدند.

در مراسمی صبح امروز به مناسبت سالگرد این حماسه با حضور خانواده معظم شهدا و فرماندهان نیروی دریایی سپاه از هوا و دریا محل حماسه شهید مهدوی و همرزمانش در خلیج فارس گلباران شد.

در این مراسم فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران با گرامیداشت حماسه‌آفرینی رزمندگان پرتوان اسلام در مبارزه با کفر جهانی است اظهار داشت: نیروی دریایی سپاه در 8 سال دفاع مقدس چندین باردر خلیج‌فارس به صورت مستقیم با آمریکا مقابله کرد و هیمنه  و اقتدار آمریکا را در این عملیات‌ها شکست.

سردار رمضان زیراهی با بیان اینکه در نبرد رزمندگان با آمریکا در آبهای خلیج فارس 7 تن از رزمندگان به فیض عظیم شهادت نائل آمدند تصریح کرد: شهید نادر مهدوی و هم‌رزمانش با خلق حماسه‌ای  جاودان ابهت پوشالی آمریکای متجاوز و ظالم را در هم شکستند.

وی از ارتقای آمادگی نیروی دریایی سپاه در  تامین امنیت، حفاظت و حراست از آب‌های نیلگون خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: دریادلان سپاه پاسداران امروز آماده‌تر از گذشته و با اشراف کامل اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی و در اختیار داشتن تجهیزات نظامی و دفاعی پیشرفته و نیروی انسانی توانمند امنیت این آبراه استراتژیک را تامین می‌کند. تسنیم

اضافه کردن نظر

تبلیغات