713

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: نیمه نخست سالجاری بالغ بر 22 کیلومتر خط انتقال و افزون بر 590 کیلومتر شبکه گاز در سطح استان اجرا شده است.

 خبرگزاری فارس: 590 کیلومتر شبکه گاز در استان بوشهر اجرا شده است
 

غلامعباس حسینی صبح امروز در نشست بررسی طرح‌های گازرسانی استان بوشهر اظهار داشت: در همین ارتباط طی نیمه نخست سالجاری بالغ بر 22 کیلومتر خط انتقال و افزون بر 590 کیلومتر شبکه گاز در سطح استان اجرا شده است.

حسینی ادامه داد: از این میزان شبکه‌گذاری، 74 کیلومتر سهم شهرها و بیش از 516 کیلومتر سهم روستاهای استان بوده است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته تمام توان خود را برای توسعه شتابان گازرسانی در استان به‌کار گرفته‌ایم، اظهار داشت: تاکنون 33 شهر و 249 روستای استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته‌ است.

حسینی در ادامه گازرسانی به مناطق و بخش‌های مختلف استان به ویژه مناطق روستایی محروم و دور افتاده را از مهم‌ترین اولویت‌های پیش رو برشمرد و بیان داشت: تلاش‌های گسترده‌ای برای گازرسانی به حجم وسیعی از روستاهای استان از محل اعتبارات بند «ق» تبصره 2 قانون بودجه در دستور کار قرار دارد که انشاالله این روستاها طی سالجاری و سال آینده به تدریج به شبکه سراسری گاز متصل می‌شوند.

این مقام مسؤول با قدردانی از تصمیمات ارزشمند صورت گرفته مبنی بر تامین اعتبار گازرسانی به روستاهای کشور، تحقق این مهم را زمینه ساز تحولی بزرگ درگازرسانی به نقاط محروم و نویدی شیرین در راستای محرومیت‌زدایی و در نتیجه توسعه زیرساخت‌هادر این مناطق عنوان کرد.

حسینی اضافه کرد: تسریع در روندگازرسانی به روستاهای استان یکی از مطالبات اساسی و به حق روستانشینان است که اجرای آن، ضمن افزایش سطح رضایتمندی ایشان به فرایند تولید در روستاها کمک کرده و از مهاجرت‌های ناشی از کمبودها در روستاها جلوگیری می‌کند.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر اشاره‌ای نیز به وضعیت نصب انشعابات در استان کرد و بیان داشت: با تمام توان در راستای پذیرش مشترکین جدید تلاش کرده و مطابق با برنامه‌های اعلام شده، تا پایان سالجاری به رقم نصب 22 هزار انشعاب در سال 95 عمل خواهیم کرد.

اضافه کردن نظر

تبلیغات