714

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی گفت: باگذشت بیش از ربع قرن از آفرینش حماسه 13 آبان، آثار حماسه آن همچنان باقی است.

خبرگزاری فارس: حماسه 13 آبان همچنان در جامعه اثرگذار است

غلام‌عباس احمدی ظهر امروز در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی 13 حماسه آبان گفت: روز 13 آبان در کشور ما یادآور پیدایش حوادث مختلفی است که در شکل‌دهی کشور و انقلاب اسلامی نقش بزرگ و سرنوشت‌سازی داشته است.

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی افزود: در روز 13 آبان سه تاریخ مهم رخ داد که یکی از آن‌ها روز تبعید حضرت امام(ره) در سال 1342، شهادت جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان در سال 57 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 1358 است.

وی ادامه داد: وقایع اخیر با توجه به ابعاد، پیامدها و گستره ملی و بین‌المللی آن از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی برخوردار است.

احمدی یادآور شد: به‌ طوری‌ که با گذشت بیش از ربع قرن از آفرینش حماسه 13 آبان، آثارش همچنان باقی است و این اقدام یکی از منحصر به ‌فردترین حرکت‌ها در تاریخ مردمی جهان بود.

وی افزود: پایان یافتن رابطه ایران و آمریکا، روشن شدن ماهیت ننگین آمریکا، جلوگیری از ایجاد بحران و آشوب با تسخیر لانه جاسوسی، از بین رفتن گروه‌های مارکسیستی بخشی از پیامدهای روز 13 آبان بود.

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: نقطه قابل‌ توجه در این حادثه صدور اعلامیه توسط حضرت امام بود که در خصوص هیئت آمریکایی به ایران صادر شد و شورای انقلاب و مسؤولان دولتی را از ملاقات با این هیئت منع کردند و این اعلامیه تنها اعلامیه بدون بسم‌الله حضرت امام بود که به تأسی از قرآن و سوره برائت نوشته شد.

اضافه کردن نظر

تبلیغات