721
امام جمعه برازجان گفت: نماز و زکات مهم‌ترین مسأله دینی ماست.
خبرگزاری فارس: نماز و زکات مهم‌ترین مسأله دینی ماست/ 60 درصد زکات صرف فقرا و 40 درصد صرف طرح‌های عمرانی می‌شود

به گزارش شبکه خبربوشهر، حجت‌الاسلام حسن مصلح پیش از ظهر امروز در نشست فعالان زکات در دشتستان با تقدیر از برگزارکنندگان همایش شکرانه زکات اظهار داشت: اسلام کامل‌ترین دین در بین تمام ادیان الهی است و عمل به دستورات دین مبین اسلام امری لازم و ضروری است.

وی با برشمردن مواردی از برکات نماز و زکات افزود: نماز و زکات مهم‌ترین مسأله و موضوع دینی ماست و از گذشته رسم بوده که مامورین برای اخذ زکات مراجعه کنند.

امام جمعه برازجان خاطرنشان کرد: اگر لقمه و کسب ما طیب و حلال باشد، فرزندان ما پاک رشد می‌کنند و باید تلاش کنیم با پرداخت زکات و کسب روزی حلال در این مسیر گام برداریم.

مصلح با تاکید بر لزوم بهبود بسته‌بندی مواد غذایی به ویژه خرما تصریح کرد: در طرح بسته‌بندی عمده به زیرساخت باید توجه و دقت شود و باید بازاریابی لازم باید صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید عرضه خرما در بازار به گونه‌ای نباشد که کشاورز زیان بیند و دلال‌ها سودش را ببرند و باید همه کمک کنیم، افزود: جایی بوده که خرما را از کشاورز کیلویی هزار تومان خریده‌اند و کیلویی پنج هزار تومان فروخته‌اند و دلالان بدون زحمت، سود خرما را تصاحب می‌کنند.

مصلح با تقدیر از مردم بوشکان در پرداخت زکات افزود: عمده زیر ساخت‌های بوشکان از قبیل مسجد، حسینیه، خانه عالم، کتابخانه، احداث پل و تامین جهیزیه از محل پرداخت زکات بوده است.

امام جمعه برازجان با بیان اینکه با برنامه‌ریزی صورت گرفته حدود 60 درصد زکات صرف فقرا و 40 درصد صرف طرح‌های عمرانی می‌شود، افزود: بیش از چهار میلیون و 200  هزار اصله نخل در شهرستان دشتستان وجود دارد که اگر زکات همه آنها داده شود تحولی در شهرستان ایجاد می‌شود.فارس

اضافه کردن نظر

تبلیغات