893

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از صادرات نزدیک به ۲۰ میلیون تن به ارزش ۹ میلیارد دلار طی هفت ماهه نخست امسال از گمرک منطقه ویژه پارس به خارج از کشور خبر داد و گفت: میزان صادرات از گمرک منطقه ویژه پارس طی این مدت نسبت به مدت مشابه پارسال به حیث وزن و ارزش به ترتیب ۳۷ و ۱۹ درصد افزایش یافته است.

 
به گزارش شبکه خبربوشهر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس،مهدی یوسفی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تصریح کرد: میزان صادرات میعانات گازی از عسلویه در هفت ماهه سال جاری به نزدیک ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسیده است که با توجه به صادرات پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تنی مدت مشابه سال قبل، شاهد تغییر و افزایش ۶۵ درصدی در صادرات میعانات گازی هستیم. بر این اساس ارزش میعانات گازی صادر شده در هفت ماهه سال جاری نزدیک به ۴ میلیارد دلار بوده است که نسبت به عایدی دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون  دلاری مدت مشابه سال گذشته ، شاهد افزایش ۴۱ درصدی در کسب در آمد در این حوزه بوده ایم.
 
وی افزود: بر اساس این گزارش در هفت ماهه سال جاری ۹ میلیون ۶۰۰ هزار تن صادرات غیر نفتی از گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس انجام شده است که نسبت به بیش از ۸ میلیون تن صادرات غیر نفتی مدت مشابه سال گذشته ، شاهد ۱۸ درصد تغییر افزایشی بوده ایم. بر پایه این گزارش ارزش صادرات غیر نفتی انجام شده در هفت ماه سال جاری بیش از ۵ میلیارد دلار بوده است که با افزایش بیش از ۳۰۰ میلیون دلاری ، ۶ درصد افزایش داشته است.
 
گزارش گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نشان می دهد صادرات این گمرک در محدوده هفت ماه نخست سال جاری شامل میعانات گازی و کالاهای غیر نفتی  بیش از  ۱۹ میلیون و  هزار ۳۰۰ تن به ارزش نزدیک به ۹ میلیارد  دلار بوده است. این میزان در هفت ماهه سال ۹۴ بیش از ۱۴ میلیون تن به ارزش هفت میلیارد و ۵۲۰ میلیون دلار بوده است و شاهد افزایش ۳۷ درصدی در میزان صادرات و افزایش ۱۹ درصدی در ارزش کالاها هستیم.
 
گفتنی است عمده صادرات از گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شامل پلی اتیلن سبک و سنگین، دی اتیلن گلایکول، مونو و تری اتیلن گلایکول، کود اوره، بوتان، پروپان، میعانات گازی، پارازایلین، سیمان و متانول است.
 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

تبلیغات