1435

در همایشی با عنوان بیوتکنولوژی، بیوتروریسم و پدافند غیرعامل راه‌های نوین صهیونیست‌ها و استکبار برای مقابله با مسلمانان جهان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبربوشهر، پروفسور علی کریمی استاد تمام دانشگاه بقیه‌الله و متخصص رشته بیوتکنولوژی پزشکی و فوق تخصص مهندسی ژنتیک و کاربردهای این رشته سخنران این همایش بود.
وی با نشان دادن اسلایدها و تصاویر مستند، تهدیدات بیوتکنولوژی دشمنان بر علیه مسلمانان را تشریح کرد.
پروفسور کرمی گفت: دشمنان به‌ویژه صهیونیست‌ها نقشه‌های خطرناکی برای کنترل ایران، خاور میانه و جهان اسلام دارند و با استفاده از ابزارهای جنگ نرم و بدون اینکه دولت‌ها و مردم متوجه شوند برنامه‌های شوم و خطرناک خود را از راه‌های مختلف اجرا می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها از طریق نفت و غذاست.
وی بیان داشت: وزیر کشاورزی وقت آمریکا اعلام کرد: غذا یک ابزار اساسی در بسته مذاکراتی ماست و اگر شما به دنبال راهی می‌گردید که مردم به شما تعظیم کنند یا در مقابل شما سر خم کنند و به شما وابسته شوند و یا با شما همکاری کنند به نظر من آن راه وابسته کردن آنان از طریق غذاست.
دکتر کرمی افزود: وابسته کردن کشاورزی به بذرهای عقیم و تراریخته یعنی وابسته کردن یک ملت به کمپانی‌های ابرقدرت جهانی که طرحی است که استکبار برای کنترل و کاهش جمعیت جهان و در نهایت برای کنترل و در دست گرفتن جهان در دستور کار دارد و متاسفانه در کشور ما مسئولین به این توطئه مهم توجهی ندارند و محصولات تراریخته در ایران تولید و وارد می‌شود.
دکتر کریمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور ایشان برای اصلاح سبک زندگی و گسترش اقتصاد سبز با تأکید بر محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک گفت: با اینکه 37 کشور جهان کشت محصولات تراریخته را ممنوع کرده‌اند و اسرائیل اجازه کشت حتی یک متر مربع از این محصولات را نمی‌دهد در ایران اجازه کشت یک میلیون هکتار محصولات تراریخته را می‌دهند که این بر خلاف مصالح مردم و کشور است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تهدیدات بیولوژیک دشمن گفت: در تهدیدات بیولوژیک مواد آلوده کننده فاقد رنگ و بو و تشخیص آن بسیار دشوار است و اثر تاخیری دارد و به دلیل آسانی تولید و عدم وجود تجهیزات تشخیص سریع عوامل، گروه‌های تروریستی برای ترور افراد مورد نظر بیشتر از این شیوه استفاده می‌کنند.
دکتر کرمی افزود: یک هفته پس از حادثه یازده سپتامبر 2001 یعنی 18 سپتامبر حادثه‌ای رخ داد که به مراتب خطرناک‌تر از حادثه 11 سپتامبر بود و آن ارسال ۲۵ نامه در آمریکا و چند کشور جهان حاوی پودر ویروس سیاه زخم با هدف ایجاد حساسیت بر علیه مسلمانان و اسلام هراسی بود و در متن نامه جملات تهدید آمیز همراه با شعار الله اکبر درج شده بود و این طور وانمود شد که این نامه‌ها از سوی ایران، عراق و افغانستان ارسال شده است.
وی اضافه کرد: پس از این نامه‌ها سناتورهای آمریکایی متقاعد شدند که به عراق حمله کنند و در 8 سال حضور آمریکا در عراق 5 هزار دانشمند عراقی را از طریق مختلف به قتل رساندند.
دکتر کرمی نقشه استکبار در مقابله با مسلمانان را بسیار شوم و خطرناک دانست و افزود: این توهم توطئه نیست و تهدیداتی در ایران مشاهده شده که دانشمندان ما با هوشیاری کامل و استفاده از فن‌آوری‌های بیوتکنولوژی توانسته‌اند این تهدیدات را خنثی کنند اما باید مراقب بود و در مقابله این دشمنیها حساس باشیم.
در بخش پایانی این همایش پرفسور کرمی به سئوالات دانشجویان پاسخ داد.
گفتنی است این همایش به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

تبلیغات