1440

رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: امسال 19 هزار عدد مکمل مگا دوز ویتامین دی میان دانش آموزان متوسطه اول و دوم این شهرستان توزیع‌شده است.

به گزارش شبکه خبربوشهر، دکتر علی نگین تاجی افزود: مکمل‌ ویتامین D به‌صورت قرص‌های ژله‌ای 50 هزار واحدی تهیه‌شده و بر اساس دستورالعمل کشوری در طول سال تحصیلی به مدت 9 ماه و هرماه یک عدد از این قرص‌ها برای مصرف در اختیار دانش‌آموزان دختر و پسر متوسطه اول و دوم قرار داده می‌شود.

وی اضافه کرد: درواقع این ویتامین باعث افزایش جذب کلسیم از روده و انتقال آن به استخوان‌‌ها برای حفظ میزان کلسیم و فسفر می‌شود و کمبود آن پوکی و نرمی استخوان، راشیتیسم و کاهش سطح ایمنی بدن را به دنبال دارد به‌گونه‌ای که امروز نقش ویتامین D در پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر ازجمله دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی، انواع سرطان‌ها و بیماری ام اس ثابت‌شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید هفته‌ای دو بار به مدت 20 دقیقه مصرف ماهی، تخم‌مرغ، لبنیات، غلات و میوه‌ها می‌تواند در جبران کمبودهای ویتامین D مؤثر باشد.

دکتر نگین تاجی تأکید کرد: مصرف مکمل ویتامین D از سوی دانش آموزان الزامی است و مسئولیت حسن اجرای برنامه بر عهده مدیران مدارس شهرستان است.
وی خاطرنشان کرد: انتظارمی رود این برنامه با همکاری مسئولان آموزش‌وپرورش شهرستان تنگستان به‌طور کامل اجرا تا شاهد پیشگیری از عوارض احتمالی کمبود ویتامین D در سال‌های آینده باشیم.

تبلیغات