4695
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر گفت: در مدت پنج ماه اول امسال در مجموع 826 هزار و 232 قبض صادر شده است که پول مصرف برق 703 و 689 مشترک که معادل 85 درصد کل قبوض است به طور متوسط هر دو ماه یک بار زیر یک صد هزار تومان بوده است.

به گزارش شبکه خبر بوشهر، امراله پاراد پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: امسال به دلیل افزایش تقریبا دو درجه هوا در تابستان شاهد افزایش میزان مصرف مشترکیب بودیم به گونه‌ای که بالاترین پیک مصرف در 29 مرداد امسال به ثبت رسید.

وی افزود: در این روز پیک مصرف به یک‌هزار و 920 مگاوات رسید که نسبت به سال گذشته دارای رشد هشت درصد بوده است اما با مدیریت صحیح اجازه خاموشی به استان ندادیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر تصریح کرد: همکاری مردم در مصرف بهینه انرژی برق و کاهش ساعات کار ادارات دولتی سبب شد تا مدیریت مصرف به خوبی اجرا شود و گرنه با افزایش ده درصدی پیک مصرف مواجه می‌شدیم.

وی ادامه داد: به غیر از سیستم بانکی که به ناچار ساعات فعالیتشان با تهران هماهنگ بود و اقدامی در کاهش ساعات کاری نکرد، همه ادارات استان بوشهر به خوبی طرح کاهش ساعات کاری را رعایت کردند که منحنی بار این ادارات به خوبی گویای شرایط است.

پاراد یادآور شد: تفاوت انرژی و پیک بار در این است که آن چیزی که پول برق محاسبه می شود انرژی است در حالی که پیک بار حداکثر توانی است که یک لحظه و در یک ساعت خاص بر شبکه وارد می‌شود.

وی اعلام کرد: در مدت پنج ماه اول امسال در مجموع شاهد افزایش 16 درصد مصرف انرژی برق داشتیم که این میزان در مصرفه خانگی 15 درصد در بخش کشاورزی 18 درصد، صنعتی 20 درصد و سایر مصارف 21 درصد رشد نسبت به سال گذشته در همین مدت پنج ماه داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر تصریح کرد: از ابتدای امسال تا پایان مردادماه به دلیل تعمیرات اساسی قبل از شروع هوای گرم، استفاده از تجهیزات خط گرم با 12 اکیپ خط گرم و شستشوی شبکه به دلیل نزدیکی به دریا و آلودگی مه نمکی در کنار ریزگردها سبب شد که با حداقل میزان خاموشی در استان بوشهر سر و کار داشته باشیم به گونه‌ای که کل خاموشی امسال به ازاء هر مشترک در طول یک سال 240 دقیقه و 10 کمتر از سال گذشته بوده است.

وی بیان کرد: فعالیت خوبی که طی این سال‌ها انجام شده استفاده از پوشش عایقی روی ترانسفرماتورهاست که سبب جلوگیری از قطعی برق می‌شود و اگر هم به هر دلیلی نیازمند قطعی برق برای ترمیم شبکه و تعویض ترانس سوخته شده باشیم نیاز نیست کل برق یک منطقه را قطع کنیم بلکه با استفاده از خط گرم و در حالی که شبکه مشترکین برق‌دار است اقدام به انجا تعمیرات می‌کنیم.

پاراد با اعلام این که در هفته دولت امسال 52 میلیارد تومان برای توسعه و بازسازی شبکه هزینه شده بود، بیان کرد: استهلاک شبکه در استان بوشهر به دلیل شرایط آب و هوایی و همجواری با خلیج فارس زیر 15 سال است در حالی که در شهرهای مرکزی ایران این رقم تا 30 سال نیز ادامه دارد.

وی در خصوص وضعیت برق سکونت‌گاه‌های غیررسمی  در استان بوشهر عنوان کرد: ساماندهی واگذاری انشعاب به مناطق حاشیه‌ای شهرهای بوشهر و برازجان قانونی شده که منتظر آئین‌نامه اجرایی آن هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر در خصوص وضعیت افزایش قیمت برق در سال جاری یادآور شد: در سال ۱۳۹۶ مطابق بند (ب) تبصره ۶ ماده واحده قانون بودجه کل کشور، ۹ درصد مالیات ارزش افزوده شامل ۶ درصد مالیات و ۳ درصد عوارض به شرکت توزیع برق در سراسر کشور از جمله استان بوشهر ابلاغ شده  و از ابتدای امسال نیز بر اساس بند ( هـ ) تبصره ۶ ماده واحده بودجه سال ۱۳۹۶ نرخ عوارض برق که صرف توسعه و نیرو‌رسانی در مناطق روستایی می گردد از هر کیلووات مصرفی ۳۰ ریال به ۵۰ ریال افزایش یافته است.

وی ادامه داد: البته این میزان افزایش در مجموعه قبوض برق مصرفی عدد چندان بزرگی نیست و عملا تاثیر چندانی بر روی قبوض ندارد بلکه گرم شدن هوا و عدم رعایت الگوهای مصرف در ساعات پیک سبب افزایش هزینه برق شده است.

پاراد عنوان کرد: در مدت پنج ماه اول امسال در مجموع 826 هزار و 232 قبض صادر شده است که پول مصرف برق 703 و 689 مشترک که معادل 85 درصد کل قبوض است به طور متوسط هر دو ماه یک بار زیر یک صد هزار تومان بوده است.

وی بیان کرد: 12 درصد مشترکین خانگی از 100 تا 200 هزار تومان هزینه برق پرداخت کرده و 1.5 درصد بین 200 تا 300 هزار تومان و 1.3 درصد بالای 300 هزار تومان برق مصرف کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر عنوان کرد: در سال گذشته به طور متوسط در بخش خانگی ماهانه هر مشترک 43 هزار و 500 پول برق داده است که روزانه 1350 تومان مصرف داشته است.

وی ادامه داد: طرح هوشمندسازی کنتورهای برق در سطح استان بوشهر در دست اجراست و با توجه به اولویت هوشمندسازی مشترکین صنعتی، تاکنون کنتور برق چهار هزار مشترک بزرگ صنعتی در استان بوشهر دیجیتال شده است.فارس

تبلیغات