5038

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: بر اساس سهمیه تعیین‌شده 10 پزشک متخصص برای این شهرستان اختصاص‌یافته که از اول آذرماه امسال شروع بکار می‌کنند. 

 

به گزارش شبکه خبربوشهر، مهندس محمد بازیاری در نشست هم‌اندیشی با گروه فعالان اجتماعی فضای مجازی صدای شهر گناوه افزود: در بین پزشک‌های در نظر گرفته متخصص سونوگرافی زن و متخصص گوش و حلق و بینی که از نیازهای اولویت‌دار و خواسته‌های مردم این منطقه است، وجود دارد.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه تقسیم پزشکان سالی یک‌بار انجام‌شده و به‌صورت طرحی فعالیت می‌کنند در تلاشیم با همکاری مسئولان مرتبط امکانات و فضایی مناسب برای آنان فراهم کنیم که پس از اتمام مأموریت ماندگار شوند.
مهندس بازیاری ادامه داد: محل فعلی بیمارستان با توجه به بعد مسافت با شهر برای مردم مناسب نیست و باید به داخل شهر انتقال داده شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: بهداشت و درمان به‌عنوان متولی در مقوله سلامت جامعه 20 درصد نقش دارد و 80 درصد دیگر به سایر دستگاه‌های مرتبط با حوزه سلامت بستگی دارد.
وی گفت: در طرح تحول نظام سلامت اعتبارات، تجهیزات و امکانات خوبی برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اختصاص یافت و بر تعداد متخصصان افزوده شد که نیاز به توجه و اهتمام بیشتری برای این شهرستان هستیم.
مهندس بازیاری اظهار کرد: یکی از طرح‌هایی که به جد دنبال آن هستیم فعال کردن کلینیک خیر ساز در شهر است تا پزشکان در این مکان مستقر و به مردم خدمت‌رسانی کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: برای پیشبرد اهداف و مأموریت‌های این شبکه که مهم‌ترین آن تأمین سلامت جامعه است از هرگونه اظهارنظر، انتقاد و پیشنهاد فعالان اجتماعی استقبال می‌کنیم.
وی افزود: مطالبه و خواسته‌های فعالان اجتماعی شرکت‌کننده را بررسی و در برطرف کردن آن‌ها تلاش خواهیم کرد.
شهرام جلال پور سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه گفت: علاوه بر 10 پزشک متخصصی که برای این شهرستان در نظر گرفته، تأمین ماموگرافی که از مطالبه‌های مردم و فعالان اجتماعی در این نشست است نیز در برنامه کاری قرارگرفته که تا قبل از پایان سال در این شهرستان مستقر می‌شود.
مدیر گروه فعالان اجتماعی فضای مجازی صدای شهر گناوه نیز با تقدیر از همکاری سرپرستان شبکه بهداشت و بیمارستان در برگزاری این نشست گفت: فعالان اجتماعی شرکت‌کننده به مهم‌ترین بخش نیاز جامعه که سلامت است حساسیت و نگاه خاصی دارند و به‌عنوان نمایندگان مردم مطالبه‌ها و نیازهای درمانی را در این نشست به گوش مسئولان می‌رسانند.
محمود صفایی افزود: ثبات مدیریتی و تعامل و همدلی بین مجموعه مراکز درمانی و بهداشتی، تسریع در فعال شدن مرکز خیرین سلامت ، اهتمام به تکریم و احترام بیماران در بیمارستان و مراکز درمانی از دیگر مطالبه‌های مردم این منطقه است.
در این نشست نماینده های شرکت‌کنندگان به ارایه نیازها و مشکلات حوزه بهداشت پرداختند.

تبلیغات