5122

رییس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان دشتستان گفت: طرح «حیاط پویا» در مدارس ابتدایی دشتستان اجرا می‌شود. 

به گزارش شبکه خبربوشهر، محمدحسن لواسانی در مراسم افتتاح طرح «حیاط پویا» اظهار داشت: این طرح باهدف پیشگیری از چاقی و دیابت، آشنایی دانش آموزان با انواع روش‌های صحیح ورزشی متناسب با سن آنها در مدارس ابتدایی اجرا می‌شود.
وی اضافه کرد: با توجه به رویکرد درس تربیت‌بدنی در مدارس، به‌منظور غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و باهدف ایجاد و متناسب‌سازی فضاهای تربیتی با ویژگی‌ها و نیازهای دانش‌آموزان طرح «حیاط پویا» در مدارس ابتدایی شهرستان دشتستان اجرا می‌شود.
لواسانی افزود: این طرح با شاداب سازی حیاط و فضای مدارس، زمینه مناسب برای ساماندهی فعالیت‌های دانش آموزان در ساعات تفریح را فراهم می‌آورد تا دانش‌آموزان ضمن انجام فعالیت‌های بدنی ساده در حداقل زمان ممکن از فواید و اثرات ورزش و بازی بهره‌مند شوند.
وی ادامه داد: در طرح حیاط پویا تلاش می‌شود با مناسب‌سازی فضای حیاط مدارس از طریق، رنگ‌آمیزی، نصب وسایل کم‌هزینه و بی‌خطر در دانش آموزان برای فعالیت بدنی انگیزه و علاقه ایجاد شود.
لواسانی گفت: فضا و محیط اطراف حیاط مدارس با توجه به امکانات و شرایط موجود با استفاده از روش‌های ساده مانند ترسیم اشکال و جداول، نصب تجهیزات و وسایل سبک و بی‌خطر، اجرای بازی‌های بومی و محلی در حداقل فضای موجود شاداب سازی شده و زمینه فعالیت دانش‌آموزان را در ساعات تفریح و اوقات فراغت فراهم می‌آورد.
رییس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان دشتستان تصریح کرد: با اجرای طرح پویا در حیاط مدرسه، دانش‌آموزان به انجام فعالیت‌های ورزشی ترغیب می‌شوند و به‌صورت خودجوش روی شکل‌های هندسی بازی می‌کنند.

تبلیغات