5126

فرماندار شهرستان بوشهر گفت: همکاری بین بخشی در کنترل بیماری‌های منتقله از آب و غذا بسیار حایز اهمیت است.  

به گزارش شبکه خبر بوشهر، عباس جمشیدی در نشست کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بوشهر اظهار داشت: امنیت و حفظ سلامت مردم وظیفه همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها است
وی ادامه داد: ارتقای سطح سلامت عموم مردم توسط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست این مهم نیازمند تعامل بین ادارات و سازمان‌های سطح شهرستان و همچنین مشارکت عموم مردم در این زمینه است.
جمشیدی خاطرنشان کرد: ما هیچ‌گاه خود را در مقابل سایر ادارات و ارگان‌ها دیگر نمی‌بینیم بلکه در مقوله تأمین سلامت عموم مردم خود را در کنار سایر ادارات و سازمان‌ها دیده و به همکاری و مساعدت و تلاش آنها نیازمندیم.
فرماندار شهرستان بوشهر به همکاری شهرداری‌ها و رسانه‌ها در امر اطلاع‌رسانی به مردم در زمینه راه‌های پیشگیری و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای دانش آموزان در مدارس شهرستان بوشهر تأکید کرد.
رییس مرکز بهداشت بوشهر نیز گزارشی از روند بیماری التور در چند سال اخیر، وضعیت فعلی بیماری، نحوه کلرزنی و آزمایش‌های میکروبی در شهر و روستا را ارائه کرد و گفت: بیماری‌های منتقله از آب و غذا تهدیدی برای سلامتی افراد به‌ویژه گروه‌های سنی حساس است و اگرچه بیماری التور می‌تواند مرگ‌آور باشد، اما می‌توان به‌آسانی از آن پیشگیری کرد.
مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: با توجه به‌سلامت شهروندان توصیه می‌شود از مصرف سبزی و صیفی‌جات بدون گندزدایی اجتناب و با شستشوی اصولی دست‌ها با آب و صابون از احتمال ابتلا به بیماری‌های روده‌ای و انگلی ازجمله وبا در امان بمانند.
کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بوشهر باهدف هم‌اندیشی و بررسی راهکارهای پیشگیری از بروز بیماری‌های منتقله از آب و غذا به‌ویژه التور تشکیل شد.

تبلیغات