5218
امام جمعه بندر دیر گفت: خواسته ما این است که تمام استان بوشهر از این نعمت استفاده کنند و این که خط آهن از طریق فیروز آباد به عسلویه متصل شود فقط در راستای منافع استان همجوار است و کار پارس جنوبی را راه می‌اندازد در حالی که نفعی برای مردم استان نخواهد داشت.

به گزارش شبکه خبربوشهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه  بندر دیر با اشاره به زلزله‌های اخیر در سطح کشور و شهرستان دیر اظهار داشت: زلزله آیات الهی هستند و باید ما را به یاد خدا و زلزله عظیم قیامت بیاندازد و نباید بی‌تفاوت از کنار این حوادث بگذریم.

وی بیان کرد: مردم برای پیشگیری و پایین‌آمدن تلفات جانی و مالی، مسائل فنی و ایمنی را در ساخت خانه‌های خود رعایت کنند و مسوولین نیز در بازسازی بافت های قدیمی همت کنند.

امام جمعه دیر تصریح کرد: ستاد مدیریت بحران شهرستان باید همواره خود را برای حوادث  آماده و خساراتی که در جریان زلزله اخیر به منازل و مغازه‌های مردم وارد شد، جبران کند.

حسینی با اشاره به هفته پژوهش، پژوهش را موتور محرک پیشرفت و توسعه جامعه برشمرد و گفت:  توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی کشور بدون پژوهش موفقیت‌آمیز نخواهد بود، بنابراین جامعه حوزوی و دانشگاهی به این نکته اهتمام داشته و مسوولین کشور نیز برای تصمیمات مهم از پژوهش‌گران استفاده کنند.

وی عنوان کرد: صنعت حمل و نقل در توسعه کشور و رفاه جامعه و به ویژه در بعد اقتصادی به عنوان صنعتی بالقوه و توانمند است که با مدیریت صحیح و درایت اقتصادی قادر است به عنوان یکی از منابع درآمدی جایگزین درآمد نفت در کشور شده و ایفای نقش کند.

حسینی با بیان این که دشمنان همواره به دنبال ایجاد اختلاف بین حوزه و دانشگاه بوده‌اند، افزود: نقش دانشگاهیان و حوزویان در کنار یکدیگر برای استقلال و توسعه مملکت بی‌بدیل است.

وی با بیان این که ما اساس رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم، گفت: بعد از شکست‌های متعدد آمریکا و اسرائیل در منطقه، معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل موجب اتحاد و وحدت بیشتر مسلمانان شد و  آمریکا و رژیم صهیونیستی را رسوا کرد.

امام جمعه دیر با اشاره به تجلیل رهبر انقلاب از علیرضا کریمی به خاطر مسابقه‌ندادن با کشتی‌گیر اسرائیلی، اظهار کرد: باید قدر چنین جوانان انقلابی را بدانیم.

وی درباره برجام تصریح کرد: غربی‌ها و اروپایی‌ها آرزوی مذاکره مجدد را به گور خواهند برد و مسوولان ما نیز روی سخنان اروپایی‌ها به ویژه انگلیسی‌ها خیلی حساب باز نکنند.

حسینی درباره مساله ته لنجی خطاب به مسوولین استان و کشور، عنوان کرد: گمرک ما چندین ماه تعطیل است درحالی که معیشت مردم از طریق همین کالای ملوانی است بنابراین تا حل اساسی این مشکل بگذارید مردم فعلا کارشان بکنند و لقمه نانی بخورند.

خطیب جمعه دیر درباره راه آهن فارس به بوشهر عنوان کرد: خواسته ما این است که تمام استان بوشهر از این نعمت استفاده کنند و این که خط آهن از طریق فیروز آباد به عسلویه متصل شود فقط در راستای منافع استان همجوار است و کار پارس جنوبی را راه می‌اندازد در حالی که نفعی برای مردم استان نخواهد داشت.

وی درباره لایحه بودجه 97 افزود: امیدوارم نمایندگان مجلس این لایحه را به دقت مطالعه و منافع مردم را در نظر بگیرند.فارس

تبلیغات