6001

راز و رمز مخفی بودن شب قدر؛ همه بی ریاح قرآن‌ها را بالای سر گرفته بودند و تضرع می‌کردند

به گزارش شبکه خبر بوشهر، يکي از زمان‌هایی که در منابع ديني، اهميت فراواني دارد، شب قدر است و در قرآن کريم، شب قدر، بهتر از هزار ماه خوانده‌شده است.

شب‌های قدر بیشتر مردم در مساجد، حسینیه ها و تکایا حضور پیدا می‌کنند و راز و نیاز با خداوند می‌پردازند.

پروردگار درباره علت برتری شب قدر می‌فرماید: براى این‌که در این شب، فرشتگان و روح به اذن باری‌تعالی هر امرى را فرود مى‌آورند، اما این چه سری است که از سوی خداوند، سه شب به‌عنوان لیالی قدر مطرح می‌شود؟

شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، از مجموع روایت‌هاى واردشده و سیره پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) و اصحاب مى‌توان گفت: شب قدر بودن، شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، یقینى است و شب‌هاى نوزدهم و بیست و یکم وسیله‌اى براى دست یافتن به آن است.

در شهر خورموج امسال به مسجد حضرت رسول اکرم (ص) رفتیم آخر روضه‌خوانی رسیدم و اول قرآن بسر در مساجد دیگر جمعیت کمتری به چشم می‌خورد اما در این مسجد که مملو از جمعیت بود بیش از 80 تا 90 درصد آن جوانان تشکیل می‌دادند.

خیابان‌ها و کوچه‌های هم‌جوار جای برای توقف خودرو نیافتیم به درب یکی از منازل همسایه مسجد رفتیم اجازه دادند تا خودرومان را در آنجا پارک کنیم دوربین‌های فیلم‌برداری و عکاسی برداشتیم خود را به درب مسجد رساندیم درب بسته‌شده بود جای سوزن انداختن نبود.

به خود گفتم تا این جوانان داریم هیچ دغدغه‌ای در مقابله با استکبار و تهدیدات دشمن نخواهیم داشت.

با شروع قرآن بسر چراغ‌ها خاموش کردند همه بی ریاح قرآن‌ها را بالای سر گرفته بودند و تضرع می‌کردند.

 

 

اضافه کردن نظر

تبلیغات