1469

امام جمعه خورموج گفت: همه خیرات و برکاتی که در سطح جامعه ایمانی و اسلامی مشاهده می کنیم از وجود خون پاک شهداست.

 

به گزارش شبکه خبربوشهر، حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح امشب در آیین گرامی‌داشت سالگرد تولد هنرمند شهید مصطفی انجم افروز که در موسسه خیریه این شهید در خورموج برگزارشد اظهار داشت: شهید انجم افروز شهیدی هنرمند، عارف، بسیجی و دارای اخلاق حسنه بود که می‌تواند الگویی برای جوانان این مرز و بوم قرار گیرد.

وی افزود: همه خیرات و برکاتی که در سطح جامعه ایمانی و اسلامی مشاهده می‌کنیم از وجود خون پاک شهداست که جان و تمام وجودشان را در طبق اخلاص نهادند تا انقلاب و اسلام عزیز زنده باشد.

امام جمعه خورموج اضافه کرد: برخی نیز در دوران غربت و مظلومیت اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی در جبهه‌های حق علیه باطل حضور پیدا کردند و با یاری کردن اسلام، خون خود را پای درخت تنومند اسلام ریختند.

مصلح یادآور شد: برخی از این عزیزان جانبازان انقلاب اسلامی شدند و برخی نیز سختی‌ها و مشقت‌های دوران اسارت در دست دشمن را تحمل کردند اما با افتخار ایستادگی کردند و به آزادگان سرافراز نام گرفتند.

وی افزود: برخی از سنگرداران 8 سال دفاع مقدس همچنان در سنگرهای مختلف این نظام و انقلاب به خدمات خود ادامه می دهند که همه این‌ها ناشی از ایمان، اعتقاد و باور نسبت به وجود خداوند تبارک و تعالی است.

مصلح گفت: در حوزه فداکاری و از خود گذشتگی ، ایمان به خدا بود که این عزیزان را وادار به این رشادت کرد به گونه ای که تمام تاریخ هشت سال دفاع مقدس آکنده از فداکاری و جانبازی رزمندگان اسلام است.

وی با اشاره به موسسه شهید انجم افروز اذغان کرد: این موسسه باری از مجموعه بهزیستی را به دوش گرفته اند و کارهای امداد‌رسانی به این افراد انجام می دهند که عملکرد آنها قابل تقدیر است.

مصلح با بیان اینکه باید 2.5 درصد از مردم فقیر و صدقه بگیر باشند یادآورشد: در هر هزار نفر باید 25 فقیر و صدقه بگیر در جامعه وجود داشته باشد اما درصدی که در شهرستان دشتی زیر پوشش نهادهای امدادی هستند به مراتب بیش از این رقم و عدد است که این قابل بررسی است.

وی افزود: این که این تعداد افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی در شهرستان دشتی وجود دارد جای سوال دارد که آیا ما وظیفه خود را انجام نمی دهیم که ثروت عادلانه توزیع نمی شود؟

امام جمعه دشتی یادآور شد: این بدان معنا نیست که بخواهیم خدمات صادقانه نهادهای حمایتی را زیر سوال ببریم اما معتقدیم که اگر در جامعه توزیع مناسبی از ثروت ایجاد می شد نباید در شهرستانی مانند دشتی این تعداد مددجو در سازمان‌های حمایتی داشته باشیم.

اضافه کردن نظر

تبلیغات