1553
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خورموج گفت: مراکز آموزش عالی و مدارس در بحث آموزش و ایجاد فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از تصادفات نقش بسیار تاثیرگذاری دارند.
 

به گزارش شبکه خبربوشهر، علیرضا چمکوری امروز در نشست با مسئولان شهرستان دشتی اظهارداشت: در بحث آسیب‌رسانی تصادفات درون و برون‌شهری عوامل متعددی می توانند در تحقق این قضیه نقش ایفا کنند.

وی اضافه کرد: راه‌های ارتباطی، عوامل انسانی و وسایل نقلیه سه عامل مرتبط با تصادفات است که راه‌های ارتباطی و وسایل نقلیه جزء آن دسته از عواملی هستند که متولی آن‌ها مشخص است و در چند سال گذشته با سختگیری‌های که ناجا انجام داده و سازمان‌هایی مانند استاندارد و وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت سعی شده محصولات تولیدی استاندارد جهانی نزدیک کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج تاکید کرد: تنها عاملی که در بحث تصادفات شاید نتوانیم برای آن متولی مشخصی در نظر گیریم عامل انسانی است.

وی افزود: چنان‌چه بررسی آماری داشته باشیم در شش تا هفت سال گذشته نزدیک به 500 هزار نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست داده‌اند و افرادی نیز نقص عضو و معلول شده که دچار مشکلات روحی و روانی برای خود و خانواده شده‌اند.

چمکوری تصریح کرد: مراکز آموزش عالی و مدارس در بحث آموزش و ایجاد فرهنگ‌سازی برای جلو گیری از تصادفات نقش بسیار تاثیر گذاری دارند که از این ظرفیت باید استفاده شود.

وی از سروان ابادی کارشناس راهور ناجا استان بوشهر در آموزش به کودکان جوانان و نوجوانان در فضاهای آموزشی تقدیر کرد و افزود: سروان آبادی نقش مهمی در فرهنگ‌سازی فرهنگ رانندگی در استان ایجاد کرده که برای نسل آینده بسیار مفید است زیرا آموزش‌هایی که توسط این کارشناس صورت می‌گیرد در ذهن بچه‌ها شکل می‌گیرد.

چمکوری تاکید کرد: آموزش در سنین کودکی می تواند تاثیر گذار در آینده باشد و دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه‌های آموزشی راهنمایی و رانندگی این آمادگی را دارد با همکاری مجموعه انتظامی کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی دایر و چنانچه نیاز به همایش است ما آمادگی کامل دراین زمینه با پلیس راهور اعلام می کنیم.

وی افزود: برخی از دانشجویان ما با آموزش‌های رانندگی آشنایی چندانی ندارند که با برگزاری کارگاه‌های آموزشی می‌توان گام‌های مثبتی در راستای افزایش فرهنگ ترافیکی و رانندگی برداشت.

اضافه کردن نظر

تبلیغات