1573
امام جمعه خورموج گفت: ذره‌ای از خشم و نفرت مردم ایران نسبت به استکبار جهانی و در راس آن‌ها آمریکا، انگلیس، اسرائیل و آل سعود کم نشده است و همچنان نسبت به سیاست‌های استکبارگرایانه آنها در منطقه معترض هستند.
 

به گزارش شبکه خبربوشهر، حجت الاسلام عبدالحسین مصلح امروز در خطبه نماز جمعه این هفته خورموج اظهار داشت: گناه، انسان را به رسیدن به خدا باز می‌دارد و انجام آن مربوط به یک حرفه، شغل، قشر، گروه و جایگاه نیست بلکه همه افراد جامعه را می‌تواند در بر داشته باشد.

وی اضافه کرد: از کسانی که داعیه هدایت‌گری مردم دارند، عمامه بر سر دارند، آخوند، روحانی تا کسی که در دانشگاه تدریس و تحصیل می کند تا کسی که در حوزه تعلیم و تربیت فعالیت می‌کند و اهل کسب، کار و تجارت، صنعت و سایر حرفه هاست همه نیاز به رعایت تقوا هستند تا بتوانند گلیم خود را همان‌طور که خدا خواسته است از آب بیرون بکشند.

امام جمعه خورموج ادامه داد: گناه پیامدهای بد دنیوی و اخروی دارد و با سلب نعمت از ما، نقمت و غضب را جایگزین می‌کند پس به جای این که با اعمال و رفتارمان سبب سلب نعمت شویم کاری بکنم که رحمت خداوند شامل حالمان شود.

مصلح با بیان این‌که مردم شهرستان دشتی دارای حسن شهرت در میان خاص و عام به دیانت، پاکی، خوبی، نجابت و دارای سابقه خوب و ارزشمند هستند عنوان کرد: در زمان کشف حجاب توسط رضاخان پهلوی مردم مومن و متدین ایران، اصرار به حفظ حرمت، پاکدامنی و حجاب برای زن های مسلمان داشتند و نسبت به این قضیه معترض بودند.

وی افزود: رضاخان قلدر با سفر به غرب و ترکیه و به دنبال طرح استعماری کشف حجاب در کشورمان بود  که با حمله نظامی و ظالمانه رضاخان به مسجد گوهرشاد در مشهد مقدس تعداد زیادی از مردم بی‌گناه در راه حفظ  حجاب، چادر، عفت و پاکدامنی به شهادت رسیدند.

مصلح تاکید کرد: این حساسیت باید امروز بیش از آن‌روز در میان جامعه ما وجود داشته باشد و دختران، زنان و خانواده ها اگر آن‌روز حاضر شدند برای حفظ حجاب کتک بخورند و کشته شوند، امروز دشمن با تمام قوا در مقابل شما ایستاده است تا باورهای اعتقادی شما را بگیرد و با کشاندن کشور به فساد، جوانان این سرمایه های عظیم کشور را نابود کند.

وی اضافه کرد: وقتی جوانان ما به فساد کشیده شوند دیگر اهل مقابله با دشمن و اهل حضور در صحنه نیستند و این طرح دشمن است و دشمن در این زمینه به این مسئله اذعان و اعتراف دارد.

مصلح بیان کرد: امروز گناه کردن در جامعه‌ای که شهید داده به مرتب بدتر از گناه کردن در دوران طاغوت است چون رویکرد دوران طاغوت به سمت سویی بود تا مردم را به فساد بکشاند اما رویکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راس آن رهبری نظام به دنبال عفت و پاکدامنی است.

وی افزود: شهدای ما حفظ حجاب را برای خانم‌ها توصیه کرده‌اند و امروز معرفت ما به مراتب از آن زمان بالاتر رفته و دین‌شناسی ما بیشتر شده است.

امام جمعه خورموج با بیان این‌که دیدن بعضی از صحنه‌های بدحجابی بانوان برای افراد مومن و متدین بسیار آزاد دهنده و مشمئز کننده است، تاکید کرد: برای جامعه شیعی شهر خورموج، شهرستان دشتی و حتی بعضی از روستاهای این شهرستان، صحنه های بدحجابی بانوان زشت است و انسان افسوس می‌خورد و ناراحت می شود چگونه  فرهنگ وارداتی غربی تاثیرگذار در بعضی از خانواده ما شده است.

مصلح خاطرنشان کرد: میلاد با سعادت یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری(ع) را به حضرت مهدی(عج)، مقام معظم رهبری ، علما، مراجع تقلید، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، مدیران کشور و مسلمانان جهان تبریک می گویم و شرکت فعال مردم همچون اربعین حسینی(ع) در این مراسم‌ها مورد تاکید است.

وی ضمن تسلیت کریمه اهل بیت(س) به قیام خونین مردم قم در 19 دی 1356 در اعتراض به مقاله ساواک علیه رهبر کبیر انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: یکی از ویژگی‌های خاص قیام 19 دی‌ماه، شرکت و همکاری همه اقشار مردم و زمینه‌ای برای اوج گرفتن انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

مصلح با اعلام تسلیت سالروز شهادت احمدی روشن از جوانان برومند هسته ای ایران، یادآور شد: احمدی روشن جوانی برومند، مجاهد، انقلابی، متفکر و از متخصصان و متعهدان  کشورمان بود که در عرصه هسته ای کشور تلاش و فعالیت کردند تا با رساندن کشور به خود کفایی، صنعت هسته ای را بومی کنند.

وی افزود: برای رسیدن کشور به جایگاه رفیع و بلند هسته‌ای و جهت پیگیری توسط مسؤولان در دولت یازدهم که توانستند برجام را به تصویب برسانند تلاش های گسترده ای انجام شده است.

مصلح متذکر شد: به فرموده مقام معظم رهبری آمریکا دشمن بد عهد است و به عهد خود وفاداری نمی‌کند که سابقه بد، زشت و سیاه در کارنامه استکبار جهانی و آمریکای جهان‌خوار وجود دارد  که نشان می‌دهد آمریکا هیچ وقت به عهده خود پایبند نبوده و نیست.

وی افزود: ذره‌ای از خشم و نفرت ما نسبت به استکبار جهانی و  در راس آن‌ها امریکا، انگلیس، اسرائیل و آل سعود کم نشده است و مردم ایران اسلامی، همچنان نسبت به سیاست‌های استکباری آنها در منطقه معترض هستند.

اضافه کردن نظر

تبلیغات