1585
رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی گفت: در حوزه توانبخشی شهرستان دشتی تعداد 2 هزار و 151 نفر معلول جسمی، حرکتی، ذهنی، نابینا و ناشنوا، 200 معلول اعصاب و روان، 26 معلول ضایعه نخاعی و 42 نفر دانشجوی معلول وجود دارد.
 

به گزارش شبکه خبربوشهر، عباس بحرانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: در حوزه توان‌بخشی شهرستان دشتی تعداد 2 هزار و 151 نفر معلول جسمی، حرکتی، ذهنی، نابینا و ناشنوا، 200 معلول اعصاب و روان، 26 معلول ضایعه نخاعی و 42 نفر دانشجوی معلول وجود دارد.

وی افزود: پرداخت مستمری به معلولین دارای سقف‌های مختلفی و متناسب با میزان معلولیت است که حداقل 530 هزار ریال و حداکثر جهت افراد ضایعه نخاعی 2 میلیون ریال است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی ادامه داد: معادل 500 میلیون ریال وسایل و اقلام کمک توان‌بخشی نظیر ویلچر، عصا، واکر، تشک مواج، سمعک، باطری و سمعک توزیع شده است.

بحرانی یادآورشد: پرداخت کمک هزینه تحصیلی به 100 دانش آموز معلول با اعتباری بالغ بر 80 میلیون ریال پرداخت شده و کمک هزینه 42 دانشجو تا 80 درصد شهریه توسط سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود.

وی افزود: به تعداد 16 نفر از معلولین که دارای مهارت هستند وام اشتغال به هر کدام مبلغ 150 میلیون ریال پرداخت شده است.

بحرانی بیان داشت: در سال جاری مبلغ 200 میلیون ریال به پنج نفر کمک هزینه مسکن پرداخت شده است  و جهت پنج نفر از خانواده های دو معلولی نیز تشکیل پرونده و در نوبیت بسر می‌برند.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری مبلغ 170 میلیون ریال کمک هزینه بیمه سهم کارفرما و خوداشتغالی به مددجویان این شهرستان پرداخت شده است خاطرنشان کرد: پرداخت به 17 نفر از افراد تحت پوشش و به ازاء هر کدام 30 میلیون ریال کمک هزینه اشتغال بلاعوض روستایی و به 33 نفر از معلولین 49 میلیون ریال کمک هزینه مناسب‌سازی بخشی دیگر از فعالیت ‌سازمان بهزیستی در شهرستان دشتی است.

بحرانی تصریح کرد:امسال مبلغ 240 میلیون ریال جهت نگهداری معلولین در منزل پراخت شده و هزینه حق پرستاری معلولیت ضایعه نخاعی ماهیانه به 23 نفر به ارزش ریالی 380 میلیون ریال پرداخت می‌شود.

اضافه کردن نظر

تبلیغات