1589
رئیس راهداری شهرستان دشتی گفت: به‌سازی و اصلاح محور خورموج به کارخانه سیمان مند و دشت پلنگ شهرستان دشتی نیازمند اعتبار ملی است.
 

به گزارش شبکه خبربوشهر، علیرضا پوررضا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: بهسازی و اصلاح محور خورموج به کارخانه سیمان‌مند و دشت پلنگ در شهرستان دشتی نیازمند اعتبار ملی است.

وی اضافه کرد: قطعه دوم راه خورموج به روستای زایرعباسی به طول چهار کیلومتر و قطعه روستای عربی به پلیس راه به طول پنج کیلو‌متر نیز نیاز به تخصیص اعتبار دارند.

رئیس راهداری شهرستان دشتی افزود: برای پروژه راه خروجی دو قطعه جنوبی و شمالی شهر خورموج 25 میلیارد ریال اعتبار از محل فروش اوراق بهادار پرداخت می‌شود که در صورت تخصیص اعتبار به موقع، این دو قطعه تا پایان سال جاری به بهر‌ه‌برداری می‌رسند.

پوررضا با اشاره به اینکه اعتبار محور روستای گزدراز به روستای چاه حسین جمال به طول 6 کیلومتر و عرض 11 متر با اعتبار 27 میلیارد ریال منعقد شده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است، افزود: فاز اول محور خورموج به لاور به طول 10 کیلومتر طی قراردادی به مبلغ 100 میلیارد ریال در حال اجراست که 10 میلیارد ریال آن از بودجه شهرستان تامین اعتبار شده است.

پوررضا تاکید کرد: با توجه به این‌که کارخانه سیمان‌مند تا خرداد ماه سال آینده راه‌اندازی می‌شود و حجم بالای ترافیک و کم عرض و فرسوده بودن این مسیر نیاز به بهسازی و اصلاح دارد از نماینده شهرستان دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی درخواست می‌شود تا نسبت به تخصیص اعتبار ملی جهت این محور اقدام نمایند.

رئیس راهداری شهرستان دشتی افزود: پل مسیر شهر کاکی به روستای شیخیان با قراردادی معادل 15 میلیارد ریال در حال اجراست که دارای 40 درصد پیشرفت فیزیکی است.

پوررضا گفت: از تعداد 105 شمع آن، 35 شمع باقی‌مانده و با توجه به حساسیت این پل در رونق همه جانبه بخش کاکی به دریا نیاز به پیگیری و تامین اعتبار مبلغ قرارداد از محل وزارت نفت و اتمام کار است.

وی با اشاره به پروژه روستای دولت آباد به روستای زیارت ساحلی یادآور شد: این پروژه 20 کیلومتر است که چهار کیلومتر آن باقی مانده است که برای اجرای این چهار کیلومتر در کمیته برنامه ریزی شهرستان دشتی، 11 میلیارد ریال تامین اعتبار شده است.

رئیس راهداری شهرستان دشتی با بیان اینکه طول راه روستای سنا به شنبه 10 کیلومتر است افزود: 10 میلیارد ریال در کمیته برنامه ریزی جهت قطعه سوم راه روستای سنا به شهر شنبه تامین اعتبار شد.

اضافه کردن نظر

تبلیغات