4722
فرماندارشهرستان دشتی از همکاری و کمک 6 میلیارد تومانی خیرین مدرسه‌ساز برای توسعه فضاهای آموزشی در این شهرستان خبر داد.
 

به گزارش شبکه خبربوشهر، غلامرضا مهرجو ظهر امروز در آئین تجلیل از نخبگان شهرستان دشتی، رتبه‌های بالای درسی و رتبه زیر 1000 کنکور سراسری 96 که در سالن شهدای دانش‌آموزی خورموج برگزار شد اظهار داشت: تا پایان سال جاری 57 باب مدرسه در شهرستان دشتی احداث می‌شود.

وی افزود: محور، مسیر و توسعه شهرستان دشتی بر پایه منابع و توسعه انسانی است و توانمندسازی در جامعه‌، محور امنیت شغلی است که با توجه به اهمیت تواناسازی در ثبات و امنیت شغلی، نقش توسعه منابع انسانی و تواناسازی در ابعاد مختلف تجربه‌آموزی، رفتاری، تخصصی و ارتباطی می‌تواند نقش مهمی در محور، مسیر و توسعه شهرستان ایفاء کند.

فرماند ار شهرستان دشتی تصریح کرد: توجه به مقوله آموزش در سطوح پایین از عنایت ویژه استاندار بوشهر بود که طرح نخبه‌پروری همراه با  پذیرفته‌شدن در کنکور در استان بوشهر اجرا شد و موفقیت‌هایی نیز همراه داشت.

مهرجو بیان کرد:  در طرح نخبه‌پروری، منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی بخشی از استان را تحت پوشش قرار داد که شهرستان دشتی نیز یکی از آن شهرستان‌هاست که علاوه بر پوشش استانی، تحت پوشش نخبه پروری منطقه ویژه قرار گرفتیم.

وی اضافه کرد: هرچند از زمان این طرح کمتر از یک سال است اما باعث موفقیت‌هایی در سطح کنکور سراسری شده که در شهر خورموج 18 نفر و در بخش کاکی نیز هشت نفر از دانش آموزان رتبه زیر 1000 را کسب کردند.

 رئیس شورای آموزش‌وپرورش دشتی ضمن تقدیر از ستاد آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی و بخش کاکی عنوان کرد: امروز از 40 نفر از دانش آموزان ممتاز خورموج و 18 نفر از دانش آموزان ممتاز کاکی تجلیل شد و این نشان‌دهنده، جهش علمی خوبی در سطح شهرستان است.

مهرجو یادآور شد: طی این مدت ارتقاء رتبه شهرستان در میانگین نمرات نهایی از رتبه هفتم به رتبه سوم اتفاق افتاد و کسب رتبه‌های برتر استانی و کشوری در مسابقات علمی و فرهنگی از دستاوردهای این طرح بوده است.

وی به زیرساخت‌های آموزشی در شهرستان دشتی پرداخت و ادامه داد: دولت نگاهی ویژه به اساس و پایه آموزش‌وپرورش دارد و با وجود کاستی‌ها در تامین  مناسب منابع مالی و بودجه‌ای در سطح استان و شهرستان طی این مدت توانسته‌ایم بالای 80 درصد از فضاهای آموزشی را بازسازی یا نوسازی کنیم.

مهرجو ضمن تقدیر از خیرین مدرسه‌ساز گفت: خیرین مدرسه‌ساز، 6 میلیارد تومان به فضاسازی و نوسازی فضاهای آموزشی شهرستان دشتی کمک کرده‌اند.

اضافه کردن نظر

تبلیغات