4724
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی نوح نبی سپاه پاسداران گفت: حماسه نادر حماسه‌ای بی‌نظیر در تاریخ است که ابهت پوشالی استکبار جهانی را در هم ریختند.
 

به گزارش شبکه خبربوشهر، ناوسالاریکم پاسدار رمضان زیراهی امشب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: هم‌زمان با سی‌سال از شهادت شهدای نبرد مستقیم با امریکا در خلیج‌فارس جلسه هماهنگی با حضور خانواده معظم شهدای این حماسه تشکیل و بنا شد در روز 15 مهرماه در آئینی، محل شهادت این شهیدان با بالگرد در اطراف جزیره فارسی با حضور خانواده این دلاورمردان گل‌باران شود.

وی افزود: مراسم سالگرد شهدای خلیج‌فارس در صبح روز 16 مهرماه در شهر بوشهر و ساعت 5 بعد از ظهر این روز در زادگاه سردار شهید نادر مهدوی و شهید توسلی در روستای بحیری شهرستان دشتی برگزار می‌شود.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی نوح نبی سپاه پاسداران یادآور شد: در روز 16 مهرماه 1366 قایق نیرو دریایی سپاه پاسداران که در آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس در حال گشت‌زنی بود با یک بالگرد آمریکایی که به حریم مرزی کشور عزیزمان تجاوز کرده بود روبرو شد و حادثه‌ای کم‌نظیری خلق کردند که در تاریخ ماندگار شد.

وی ادامه داد: شهید نادر مهدوی و هم‌رزمانش همچون شهیدان شفیعی، مبارکی، توسلی، گرد، آبسالان و مهدی محمدی با ایثار و خودگذشتگی بالگرد آمریکایی را مورد هدف قرار دادند و خلیج‌فارس را گورستان متجاوزان کردند و با خلق حماسه‌ای نادر و عظیم، ابهت پوشالی آمریکایی‌ها را در قعر آب‌های خلیج‌فارس دفن کردند که در تاریخ ماندگار شد.

زیراهی با اعلام این که حماسه نادر حماسه‌ای بی‌نظیر در تاریخ است که بهت پوشالی استکبار جهانی را در هم ریخت، تصریح کرد: شهدا با رشادت‌های خود قدرت پوشالی‌ و ابهت توخالی آمریکا در آب‌های خلیج‌فارس را شکستند.

زیراهی بیان کرد: شهدا پرچم و نماد اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و امنیت کامل  امروز مدیون خون شهدا و ایثارگران و جانبازان هستیم و آثار خون شهدا در کشورهای همسایه مشهود است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی نوح نبی سپاه پاسداران اضافه کرد: نیروهای جمهوری اسلامی ایران همکاری مستشاری و کمک‌رسانی خود به دولت‌های عراق و سوریه انجام می‌دهند و این الگوگرفته از هشت سال دفاع مقدس و تأسی از مکتب عاشور و شهداست که ترس را هیچ‌وجه به دل خود راه ندادند و هیچ‌وقت از مرگ نترسیدند.

زیراهی تأکید کرد: ایران اسلامی در برابر تمام ابرقدرت‌ها از جمله امریکا ایستاده است که نمونه کوچک آن سرنگون‌کردن بالگرد آن‌ها در آب‌های خلیج‌فارس بود.

 وی ادامه داد: از مسؤولین انتظار داریم که جهت حاکم‌کردن فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت هر کاری که از دست آن‌ها برمی‌آید برای حاکم‌کردن این فرهنگ عظیم در جامعه انجام دهند.

اضافه کردن نظر

تبلیغات