5028
رییس شورای اسلامی شهر خورموج گفت: وضعیت سرعت‌گیرهای شهری در برخی از نقاط شهر نامناسب است که مقرر شد سرعت‌گیرها قبل از چراغ‌راهنما در بلوار بسیج جمع‌آوری شود.
 

عبدالمهدی نصیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: در نشست با رییس پلیس راهور شهرستان دشتی مسائل و مشکلات ترافیکی، سرعت‌گیرهای سطح شهر، پایانه مسافربری و چراغ‌های راهنما موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

وی افزود: وضعیت سرعت‌گیرهای شهری در برخی از نقاط شهر نامناسب است که مقرر شد سرعت‌گیرها قبل از چراغ‌راهنما در بلوار بسیج جمع‌آوری شود.

رییس شورای اسلامی شهر خورموج تصریح کرد: سرعت‌گیرهای متنوع در سطح شهر خورموج نصب‌شده که اکثر این سرعت‌گیرها فاقد تابلو هشداردهنده هستند که به شهردار گفته‌ام در این زمینه اقدام نمایند.

نصیری بیان کرد: چنانچه سرعت‌گیری بنا هست در نقاط شهری نصب شود باید با مصوبات شورای ترافیک و در راستای شناسایی و رفع نقاط حادثه‌خیز در محورهای ارتباطی و ساماندهی ترافیک شهری صورت گیرد که اخیراً بدون کار کارشناسی این اقدام در ورودی میدان خالو حسین انجام‌گرفته بود که از شهرداری خواستیم در کوتاه‌ترین زمان برداشته شود.

وی تأکید کرد: در خصوص ایجاد سرعت‌گیرهایی که قبلاً در شهر خورموج نصب‌شده موارد دیگری هم وجود دارد که در برخی موارد رعایت نمی‌شود.

رییس شورای اسلامی شهر خورموج ادامه داد: در محل سرعت‌گیرها باید خط‌کشی‌های لازم، علائم و چراغ، تابلو و عدسی‌های هشداردهنده نصب شود که این کار انجام نگرفته و شهردار قول داده که در اسرع وقت این کار صورت گیرد.

وی گفت: یکی از خواسته‌های به‌ حق مردم این است که شیب سرعت‌گیرها باید استاندارد باشد و همه موارد مورد نظر در کنار هم اجرا شود زیرا اگر مجموع این کارها در کنار هم انجام شود می‌تواند سرعت‌گیر مناسبی شود اما اگر هرکدام از این موارد حذف و لحاظ نگردد این امر به معضل تبدیل می‌شود.

وی اضافه کرد: برخی از چهارراه‌ها در سطح شهرخورموج مانند چهارراه مسجد امام رضا (ع) و تقاطع شهید بهشتی به سمت میدان شهید مهدوی نیاز به چراغ‌راهنما دارند که پیگیر موضوع هستیم.

نصیری یادآور شد: یکی از مشکلاتی که در سطح شهر وجود دارد پایانه مسافربری خورموج است که احداث این پایانه با کارشناسی صحیح انجام نشده و امروز با عدم استقبال مردم روبروست زیرا در گوشه‌ای خارج از خیابان اصلی احداث شده است و مردم نیز از حمل‌ونقل عمومی و خودروهای شخصی استفاده می‌کنند که سبب شده شرکت‌های مسافربری دغدغه‌ داشته باشند.

وی ادامه داد: مقرر شد پلیس راهور از خودروهای شخصی که بدون هویت در این مسیر اقدام به جابجایی مسافر می‌کنند، جلوگیری کند.

رئیس شورای اسلامی شهر خورموج تأکید کرد: نظارت بر کار شهردار و عملکرد کارکنان شهرداری، فعال‌سازی گروه‌های حقوقی فرهنگی عمرانی، تعامل بسیار خوب و ارتباط با مسوولان، دعوت از مسوولان شهر جهت حل مشکلات شهر خورموج  و رسیدگی به مشکلات مردم از مهم‌ترین محورهخای فعالیت اعضای شورا اسلامی شهر خورموج است.

اضافه کردن نظر

تبلیغات