5033
فرماندار شهرستان دشتی گفت: از 830 میلیارد ریال اعتبارات سال جاری شهرستان دشتی، بخش عمده آن در حوزه فرهنگی هزینه می‌شود.
 

به گزارش شبکه خبربوشهر، غلامرضا مهرجو شامگاه دوشنبه در آیین تقدیر از کتاب‌خوانان برتر و خیرین کتاب در شهرستان دشتی اظهار داشت: حاصل تلاش‌های مدیر ارشاد شهرستان دشتی و کتابخانه عمومی رشد دو برابری عضویت مردم فهیم این شهرستان در باشگاه کتاب شهرستان دشتی شده است.

وی افزود: مدیر ارشاد شهرستان دشتی فراتر از وظایف سازمانی در عرصه کتاب فعالیت می‌کند که در سطح استان بوشهر به داشتن چنین مدیرانی افتخار می‌کنیم.

فرماندار شهرستان دشتی با بیان این‌که باید مسیرهایی صحیح در عرصه خدمت به مردم انتخاب شود، تصریح کرد: ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در سطح جامعه، از نیازهای فوری و ضروری است و کل دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی، سازمان‌های مردم‌نهاد، نهادهای مدنی و دستگاه‌هایی که در حوزه اجتماعی مسوولیت و رسالتی بر عهده‌ دارند باید تلاش کنند تا فرهنگ کتاب در جامعه تقویت، ترویج و نهادینه شود.

مهرجو تأکید کرد: مسیر توسعه و پیشرفت هر جامعه در گرو توجه به فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است که البته شاهد نشانه‌های خوبی در شهرستان دشتی در این بخش هستیم.

وی افزود: با تأسی از سیاست‌های عمومی دولت و مجموعه نظام در زمان خدمتم در شهرستان دشتی، تمام تلاش‌ها این بوده که به موازات توجه به زیرساخت‌ها، به حوزه فرهنگ و هنر توجه جدی داشته باشم.

فرماندار شهرستان دشتی عنوان کرد: در این راستا، در فصل فرهنگ و هنر و حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی به ترتیب  12 میلیارد و 500 میلیون تومان و 20 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده‌ شده است.

وی با بیان این‌که هزینه‌ها فرهنگی به‌صورت متوازن توزیع‌شده است افزود: اعتباراتی که در این زمینه به پروژه‌های فرهنگی دررزمینه استعدادیابی تخصیص داده‌رشده در زمینه احداث نگارخانه، پلاتوی خورموج و کاکی، تعمیر و تجهیز فرهنگ‌سراهای خورموج، کاکی و شنبه و کانون مساجد شهرها و روستاها هزینه شده است.

فرماندار دشتی یادآور شد: در کنار توجه به زیرساخت‌های حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمک به حوزه‌های علمیه، تبلیغات و امور خیریه توجه شده است.

وی اضافه کرد: با تخصیص به‌ موقع اعتبار سال جاری، بخشی از پارک موزه محمدخان دشتی تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد و احداث یادبود مفاخر شهرستان دشتی برای حضرت آیت‌الله سید علی‌نقی دشتی حسینی و فایز دشتی در دستور کار قرار گرفته است.

مهرجو توجه به بافت تاریخی روستاها را مورد تأکید قرار داد و گفت: جهت جذب گردشگران اعتبارات خاصی در بخش بوم‌گردی روستایی در نظر گرفته‌ شده و بنا داریم که طرح‌های جدید بنیاد مسکن متناسبت با بافت تاریخی روستایی اجرا شود.

وی افزود: زیرساخت‌های منطقه گردشگری منقل در حال اتمام است و جهت مرمت و ساماندهی مسجد جامع کاکی که واجد ارزش تاریخی بوده، اعتباری پیش‌بینی کرده‌ایم.

 فرماندار شهرستان دستی گفت: از 830 میلیارد ریال اعتبار شهرستان دشتی بخش عمده آن توجه به بخش مجموعه فرهنگی شهرستان در کنار زیربناها و زیرساخت شهرداری‌ها و عمران روستایی است.

در این آیین از کتاب‌خوانان برتر و خیرین کتاب در شهرستان دشتی تجلیل به عمل آمد.

اضافه کردن نظر

تبلیغات