5635

چهارمین  کنگره بین المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار انگلیس  با حضور  مبارزان نیجریه‌ای و فلسطینی برگزار شد

بوشهر|وجود گورستان انگلیسی‌ها نشان از استعمارستیزی مردم بوشهر است

به گزارش شبکه خبربوشهر، حجت‌الاسلام علی زاهددوست امشب در چهارمین کنگره بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار با بیان اینکه استان بوشهر در مبارزه با استعمار دارای قدمت طولانی است اظهار داشت: انگلیسی‌ها در طول دو قرن چهار بار به بوشهر حمله کرد که با مجاهدت مبارزان بوشهری  شکست مفتضحانه‌ای از مردم این دیار خوردند که نام این استان در تاریخ ضد استعماری ثبت است.

وی، با بیان اینکه استان بوشهر در طول دو قرن مقاومت مقاومت در برابر استعمار بزرگانی را تقدیم کرده است تصریح کرد: نام بزرگان و عالمان دو قرن مقاومت در برابر استعمارگران در استان بوشهر مرزها را درنوردیده و امروز لرزه بر اندام  متجاوزان  انداخته است.

امام جمعه دلوار با اشاره به رشادت بزرگان و علمای دینی بیان کرد: مجاهدان و مبارزان این سرزمین با صدور حکم از علمای دین در مقابل متجاوزان ایستادند و درس فراموش نشدنی به آنان دادند.

زاهددوست با اشاره به اینکه شهید رئیسعلی دلواری نماد مبارزه با استعمار انگلیس است افزود: شهید رئیسعلی دلواری با دریافت حکم جهاد از علمای دین درس فراموش نشدنی به متجاوزان دادند به‌گونه‌ای که همچنان لرزه بر اندام استعمارگران است.

وی از وجود گورستان انگلیسی‌ها در بوشهر خبرداد و بیان کرد: بوشهر با داشتن دو قرن مقاومت در برابر انگلیسی‌ها در کارنامه خودو وجود گورستان متجاوزان انگلیسی نشان از جایگاه استعمار ستیزی مردم این سرزمین است.

امام جمعه دلوار با اشاره به اینکه چهارمین  کنگره بین المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار انگلیس  با حضور  مبارزان نیجریه‌ای و فلسطینی برگزار شده است گفت: امسال برای چهارمین سال متوالی اینکنگره در بوشهر برگزار می‌شود که از درایت سپاه استان بوشهر در برپایی این کنگره برای چهارمین سال قدردانی می‌شود.

زاهددوست تاکید کرد: مردم دلاور استان بوشهر همواره آماده برای مقابله با متجاوزان و جانفشانی در راستای انقلاب اسلامی، قرآن و نظام اسلامی بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

اضافه کردن نظر

تبلیغات