5645
شکوفه دادن درخت بادام‌کوهی در شهرستان دشتی یکی از نشانه بهار در این شهرستان است که نشان می‌دهد صدا پای بهار نزدیک است.
 

به گزارش شبکه خبر بوشهر از شهرستان دشتی، هرچند  بیش از یک دهه شاهد خشک‌سالی‌های وسیع در شهرستان دشتی هستیم اما در مناطق کوهستانیاین شهرستان، این مناطق پوشیده از سرسبزی و شکوفه‌های بادام‌کوهی است.

بنا به گفته عشایری که در این منطقه از جغرافیای شهرستان دشتی زندگی می‌کنند شکوفه‌دادن درخت بادام‌کوهی در شهرستان دشتی یکی از نشانه بهار، در این شهرستان است که جلوه و منظره‌ای زیبا از قدرت لایزال خداوند را به نمایش گذاشته و از نزدیک‌شدن صدا پای بهار خبر می‌دهد.

بیشترین رویش این نوع درختچه در بخشی از کوه بیرمی واقع بین دو شهرستان تنگستان و دشتی، کوه سیاه، شنبه و باغان شهرستان دشتی است هرچند این درختچه در شهرستان‌های دشتستان، دیر، کنگان، جم و ریز در این موقع از سال، شکوفه داده و خلق تصاویری زیبا از این درختچه میوه‌دار هستیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: در شهرستان دشتی 70 هزار هکتار از اراضی بادام‌کوهی وجود دارد و در حدود  70  تا 130 درخت در هر هکتار دیده می‌شود.

یوسف امیری تأکید کرد: خوردن بادام تلخ کوهی برای تنگی نفس و سیاه‌سرفه و خوردن آن با عسل برای درمان قولنج و پودر آن به همراه سرکه برای از بین بردن لکه‌ها و چین‌وچروک پوست صورت بسیار مؤثر است.

اضافه کردن نظر

تبلیغات