5651

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بندر خورشهاب شهرستان تنگستان به‌عنوان بندر بهینه برای ایجاد پایانه صادرات مواد معدنی استان بوشهر انتخاب شد.

بوشهر| پایانه تخصصی صادرات مواد معدنی در تنگستان ایجاد می‌شود

به گزارش شبکه خبربوشهر، سید کمال الدین شهریاری با بیان اینکه 35 درصد از معادن استان بوشهر در شهرستان‌های دشتی و تنگستان قرار دارد اظهار داشت: این شهرستان‌ها از ظرفیت‌های مهمی در عرصه کشاورزی، معدنی و تجاری برخوردار هستند که باید از این فرصت‌ها برای اشتغال جوانان برنامه‌ریزی شود.

وی، با اشاره به ایجاد پایانه تخصصی صادرات مواد معدنی استان بوشهر بیان کرد: پس از بررسی‌های انجام شده سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی، بندر خورشهاب شهرستان تنگستان به‌عنوان بندر بهینه ایجاد پایانه صادرات مواد معدنی استان بوشهر انتخاب  کرد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این شهرستان‌ها از آمار بالای بیکاری برخوردار هستند افزود: امید می‌رود با ایجاد پایانه  تخصصی صادرات مواد معدنی در تنگستان، فرصت‌های شغلی مناسبی برای جوانان جویای کار در شهرستان‌های دشتی و تنگستان مهیا شود.

شهریاری، با اشاره به اینکه صادرات مواد معدنی یکی از ظرفیت‌های مهم دشتی و تنگستان است تصریح کرد: همسایگی به کشورهای حاشیه خلیج فارس فرصت مهمی برای صادرات این مواد فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه در نخستین گام در ایجاد پایانه  صادراتی مواد معدنی، از توانایی بخش خصوصی استفاده می‌شود گفت: با ایجاد این پایانه صادراتی مواد معدنی به بازارهای موجود  درکشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در برنامه‌ای بلندمدت تبدیل این پایانه به یک پایانه کاملا تخصصی صادرات مواد معدنی در دستور کار سازمان سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی و سازمان بنادر و دریانوردی قرار می‌گیرد.

شهریاری، صادرات مواد معدنی از استان بوشهر و حتی استان‌های همسایه به کشورهای هند و آسیای شرقی را از برنامه‌های دراز مدت این حوزه  دانست.

اضافه کردن نظر

تبلیغات