5894

خبرنگاران خبرگزاری‌های فعال، رسانه ملی و خبرنگاران محلی در شهرستان دشتی عضو داوطلب جمعیت هلال‌احمر شدند.

به گزارش شبکه خبربوشهر از شهرستان دشتی، سید اسماعیل جعفری در نشست با خبرنگاران محلی شهرستان دشتی اظهار داشت: هم‌زمان با گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر خبرنگاران خبرگزاری‌های فعال، رسانه ملی و خبرنگاران محلی در شهرستان دشتی با دریافت و تکمیل برگه‌های عضویت، عضو داوطلب جمعیت هلال‌احمر شدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دشتی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری فارس مبنی بر این‌که در مهرماه سال گذشته وعده داده بودید که موافقت‌نامه اصولی درمانگاه هلال‌احمر شهرستان دشتی در قالب کلینیک اخذ و مبلغ سه میلیارد ریال تأمین اعتبار شد اما تاکنون راکد ماند است گفت: بنا بود که درمانگاه هلال‌احمر شهرستان دشتی در قالب کلینیک راه‌اندازی شود اما تلاش‌های خوبی برای راه‌اندازی ساختمان آموزشی – امدادی انجام گرفت که درمانگاه نیز در این پروژه دیده‌شده است.

وی افزود: در سال 1397 با مساعدت مدیرعامل جمعیت و فرماندار دشتی درصدد احداث ساختمان چندمنظوره آموزشی – اداری جمعیت هلال‌احمر شهرستان دشتی هستیم برآوردهای که صورت گرفت نیاز به اعتبار 33 میلیارد ریالی است که سال گذشته مبلغ 10 میلیارد ریال تأمین اعتبار شد اما تخصیص پیدا نکرد امسال منتظر موافقت‌نامه از سوی مرکز هستیم.

وی ادامه داد: اصحاب رسانه بدون چشمداشتی در انعکاس اخبار و رویدادهای شهرستان و حوزه هلال‌احمر فعالیت دارند و دارای صداقت و امانت‌دار هستند و هر جا که خدماتی انجام بگیرد و رسانه حضور نداشته باشد آن خدمات ابتر می‌ماند و آن مدیر پیشرفت نخواهد کرد.

 جعفری بابیان این‌که خبرنگاران شهرستان دشتی، اعتماد مخاطبان خود را جلب کرده‌اند تأکید کرد: همکاری خبرنگاران با همه ادارات و نهادها و به‌ویژه جمعیت هلال‌احمر زبان زد است و اعتقاددارم رسانه‌های بازی پرتوان برای مسؤولین هستند.

وی افزود: در این هفته بیش از 50 برنامه فرهنگی در سطح شهرستان دشتی اجرا می‌شود.

جعفری تأکید کرد: پرچم جمعیت هلال‌احمر سفید، وابسته به گروه یا حزب نیست مهم‌ترین اهداف جمعیت هلال‌احمر افزایش داوطلب به ازای هر خانواده یک امدادگر داشته باشیم است که رسانه‌ها می‌توانند در این زمینه الگوی خوبی برای عموم جامعه باشند.

وی افزود: یکی از راهکارهای بسیار مهمی که جمعیت هلال‌احمر امسال در دستور کاردار حرکت به‌سوی ارتقای سطح آموزش نجات گران و امدادگران است.

جعفری خاطرنشان کرد: امدادگری که وارد جمعیت هلال‌احمر می‌شود به‌عنوان امدادگر شناخته می‌شود دارای درجاتی هستند اما به دنبال درجه ایثار هستیم در حال حاضر دو نفر ایثار داریم و تلاش می‌کنیم در سال جاری به 10 نفر ایثار افزایش یابد.

وی افزود: در حال حاضر تعداد 25 کانون جمعیت هلال‌احمر در شهرستان دشتی فعالیت می‌کنند که تا پایان سال جاری به 40 کانون افزایش می‌یابد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر دشتی از برگزاری مانور حوادث جاده‌ای و زلزله‌ای در این شهرستان خبر داد و گفت: متأسفانه بخش عظیمی از مردم ما با برگزاری خانوارها آشنایی ندارند از رسانه‌ها انتظار داریم فرهنگ‌سازی کنند که نگاه مردم در زمان زلزله به چادر نباشد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 2 هزار نفر در جمعیت هلال‌احمر شهرستان دشتی عضویت دارند و از آموزش‌های مختلف امداد و نجات بهره‌مند هستند که یک درصد آن‌ها به‌طور مستقیم با جمعیت هلال‌احمر در ارتباط هستند.

جعفری بیان کرد: ساختمان پایگاه امداد جاده‌ای حسین زائری که در حال حاضر در کانکس قرار دارد که در هفته دولت افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی افزود: زمان حادثه دسترسی به روستاهای دهستان طسوج امکان ندارد موافقت‌نامه‌ای بین فرماندار دشتی و مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان امضاشده و پایگاه چند منظور امداد در این دهستان احداث می‌شود. انتهای پیام/

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

تبلیغات