5895

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی از کسب 33 رتبه برتر دانش‌آموزان و دو رتبه برتر معلمان این شهرستان در مرحله هفتمین جشنواره نوجوان سالم استانی خبر داد.

احمد طیبیان مجرد در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبربوشهر در شهرستان دشتی اظهار داشت: در اختتامیه مرحله استانی هفتمین دوره جشنواره نوجوان سالم که با شرکت مناطق و شهرستان‌ها در مرکز استان بوشهر برگزار شد و نفرات برتر نیز اعلام شدند که شهرستان دشتی با کسب 18 رتبه توانست بالاترین امتیاز را درمجموع رتبه‌ها بین سایر مناطق و شهرستان‌ها کسب کند.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی گفت: این جشنواره باهدف تقویت و تعمیق باورهای دینی و مذهبی در کاهش آسیب‌های اجتماعی نوجوانان، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی از طریق گروه همسالان باهدف نفی رفتارهای پرخطر، توانمندسازی، ظرفیت‌سازی و جلب مشارکت‌های نوجوانان برای ترویج شیوه‌های زندگی سالم و ایجاد مصونیت اخلاقی و روانی در دانش آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی است.

وی محورهای این جشنواره در بخش دانش‌آموزی را شامل مقاله‌نویسی، عکاسی، فیلم کوتاه، نقاشی و روزنامه دیواری، ایده پردازی، نرم‌افزار چندرسانه‌ای، تئاتر و نمایش، انشانویسی، نقاشی، نقاشی ایرانی و گرافیک عنوان کرد.

طیبیان مجرد افزود: در بخش فرهنگیان نیز جشنواره با محورهای مقاله‌نویسی پژوهشی برگزار شد.

وی موضوعات هفتمین جشنواره دانش‌آموزی نوجوان سالم را شیوه‌های زندگی سالم و عاری از مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها، پیشگیری از استعمال دخانیات و رفتارهای پرخطر، پیشگیری از آسیب‌های غیرعمدی و خشونت و سلامت روان و نشاط اجتماعی عنوان کرد.

طیبیان مجرد خاطرنشان کرد: در این مراسم از برگزیدگان پنجمین جشنواره خلاقیت‌ها و ابتکارات هم تجلیل شد که سهم شهرستان دشتی در این قسمت هم دو نفر از همکاران فرهنگی بود. انتهای پیام/ فاقد نوار

اضافه کردن نظر

تبلیغات