5900

مام‌جمعه خورموج گفت: پروژه ساختمان حوزه علمیه خورموج با 30 درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل عدم تخصیص اعتبارات لازم، راکد مانده است.

به گزارش شبکه خبربوشهر، حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید میدانی و بررسی مسائل و مشکلات حوزه‌های علمیه شهرستان دشتی که با حضور فرماندار شهرستان دشتی انجام شد  اظهار داشت: طلاب و حوزه‌های علمیه نقش بی‌بدیلی در تحقق حماسه سیاسی و بصیرت‌بخشی به آحاد مردم جامعه دارند.

وی افزود: تعداد 120 نفر از خواهران طلبه در حوزه علمیه فاطمیه(س) مشغول به دروس حوزوی هستند که تعداد 30 نفر از آن‌ها در خوابگاه بسر می‌برند.

امام‌جمعه خورموج  تصریح کرد: تاکنون 25 نفر از خواهران در این حوزه علمیه فارغ‌التحصیل شده که تعداد پنج نفر از آن‌ها به‌عنوان مشاور در آموزش‌وپرورش فعالیت می‌کنند و چهار نفر نیز در حوزه به‌ عنوان اساتید مشغول به تدریس هستند.

مصلح بیان کرد: تعداد 75 طلبه در حوزه علمیه پیامبر اعظم(ص) مشغول به تحصیل دروس حوزوی هستند.

وی افزود: پروژه ساختمان حوزه علمیه خورموج در زمینی به مساحت 10 هزار و 900 متر مربع و مساحت هشت هزار و 117 متر مربع  در حال ساخت است که در حال حاضر دو فاز از چهار فاز آن با 30 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

مصلح یادآور شد: نوع سازه این پروژه بتنی و کاربری آن آموزشی و خوابگاهی است که در چهار طبقه احداث و دارای60 حجره 20 متری است.

امام‌جمعه خورموج  یادآور شد: به دلیل عدم تخصیص اعتبارات نه تنها پیشرفتی در ساخت این پروژه دیده نمی‌شود بلکه راکد مانده است.

اضافه کردن نظر

تبلیغات