5903

فرماندار شهرستان دشتی گفت: شهرستان دشتی یکی از شهرهای مذهبی و کهن در استان بوشهر است.

به گزارش شبکه خبربوشهر از شهرستان دشتی، عبدالله نادری در حاشیه بررسی مسائل و مشکلات حوزه‌های علمیه شهرستان دشتی اظهار داشت: شهرستان دشتی یکی از شهرهای مذهبی و کهن در استان بوشهر است و نقش مؤثر و به سزایی در راستای پیشبرد امور مختلف علمی، اخلاقی، اجتماعی و انقلابی داشته و همیشه ایفای نقش کرده است.

فرماندار شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه شهرستان دشتی همیشه و در همه دوران نقش به سزایی در انقلاب ایران اسلامی داشته است، به‌طور مثال می‌توان به شهدای بزرگی ازجمله شهید حجت‌الاسلام ابو تراب عاشوری و حجت‌الاسلام محمدحسین ابراهیمی اشاره کرد.

وی افزود: حضور اساتید توانمندی که در حوزه‌های علمیه شهرستان دشتی هستند مطمئناً می‌تواند محور برنامه‌های فرهنگی شهرستان دشتی قرار گیرند.

نادری تأکید کرد: شهرستان عالم پرورش دشتی این قابلیت را دارد که با محور حوزه علمیه، تغذیه فکری تمام شهرستان را بر عهده گیرد.

وی اضافه کرد: باید کمک کنیم حوزه علمیه بدون دغدغه در مسیر هدف‌های دینی، مذهبی و فرهنگی فعالیت و از توان فرهنگی آن برای صیانت از حریم دینی جامعه استفاده شود.

نادری تولید سرمایه‌های اجتماعی کشور بسیار ارزشمند توصیف کرد و خاطرنشان کرد: تعلیم و تربیت طلبه‌ها و برنامه‌ریزی برای اعتلای فرهنگ دینی از وظایفی است که حوزه‌های علمیه در شهرستان دشتی بر عهده‌دارند.

اضافه کردن نظر

تبلیغات