5907
رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی گفت: در ماه‌های اخیر به دلیل افزایش نرخ ارز شاهد جهش و افزایش قیمت‌ها در بازار هستیم.
 

به گزارش شبکه خبربوشهر از شهرستان دشتی، داریوش رزمی ظهر امروز در نخستین جلسه کمیسیون تنظیم بازار شهرستان دشتی،  اظهار داشت: این جلسه با دو دستورالعمل کالاهای اساسی و کنترل و نظارت بر روی مواد غذایی در ماه رمضان تشکیل‌ شده است.

وی افزود: اقلام پروتئینی مانند گوشت قرمز، مرغ، حبوبات، برنج و برخی شیرینی‌جات مانند زولبیا و بامیه بیشترین مصرف در ماه مبارک رمضان دارد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی تصریح کرد: در ماه‌های اخیر به دلیل افزایش نرخ ارز شاهد جهش و افزایش قیمت‌ها در بازار هستیم.

 وی ادامه داد: برخی از کالاها مانند شکر با 30 درصد افزایش هر گونی از 120 به 150 هزار تومان، روغن با 20 درصد افزایش، کستر و نشاسته از سه هزار و 500 به 5 هزار و 500، حلب 17 کیلویی روغن با افزایش 21 درصدی از 65 هزار تومان به 82 هزار تومان، انواع نوشابه و آب‌معدنی با 30 درصد افزایش، آب‌معدنی از دوهزار و 500 به چهار هزار تومان، چای اسبی از 12 هزار و 500 تومان به 25 هزار تومان و گوشت قرمز از 33 هزار تومان به 38 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

رئیس مجمع امور صنفی شهرستان دشتی نیز گفت: 12 واحد صنفی ثابت در شهرستان دشتی اقلام موردنیاز مردم را در ایام رمضان توزیع می‌کنند.

مجید مختاری با اعلام این که در ایام رمضان هیچ محدودیتی برای گوشت قرمز و مرغ در شهرستان دشتی وجود ندارد، افزود: در این ایام برنج رجب در چهار نقطه شهر خورموج زیر قیمت بازار به مردم عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: توزیع گوشت مرغ توسط پنج واحد صنفی در شهرهای خورموج و کاکی توزیع می‌ شود.

اضافه کردن نظر

تبلیغات