6079

امام‌جمعه خورموج گفت: در کارنامه سیاه آمریکا جز جنایت، بدعهدی و آدم کشی چیز دیگری وجود ندارد.

به گزارش شبکه خبر بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خورموج که در مصلای امام خامنه‌ای خورموج برگزار شد ضمن گرامیداشت سالروز شهدای هفتم تیر از برگزارکنندگان شهدای هفتم تیر در روستای بحیری تقدیر کرد و گفت: هر چه داریم از شهداست، دشتی دارای شهدای شاخصی چون شهید شهریاری، مهدوی، توسلی، عاشوری و ابراهیمی است.

 مصلح به سالروز وفات حضرت عبدالعظیم (ع) اشاره و اظهار داشت: حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) یکی از شخصیت‌های بزرگ علمی، عملی و جهادی است که تاکنون آن‌گونه که شایسته است، شناخته‌نشده است.

امام‌جمعه خورموج اضافه کرد: برای اثبات عظمت علمی حضرت عبدالعظیم (ع) کافی است که بدانیم امام معصوم، مردم را برای حلّ مشکلات دینی و یافتن پرسش های اعتقادی و عملی شان، به ایشان ارجاع داده است.

مصلح خاطرنشان کرد: حضرت عبدالعظیم بن عبدالله بن علی بن الحسن بن زید بن الحسن بن علی بن ابی طالب، از بزرگان روات و علما و صاحب ورع و تقواست.
وی ادامه داد: صاحب بن عَبّاد در رساله‌ای که در شرح‌حال حضرت عبدالعظیم (ع) نوشته، در توصیف علمی ایشان آورده، ابو تراب رویانی، روایت کرد که شنیدم ابوحمّاد رازی می‌گفت خدمت امام هادی (ع) در سامرّا رسیدم و مسائلی از حلال و حرام از ایشان پرسیدم امام به پرسش‌های من پاسخ داد و هنگامی‌که خواستم از ایشان خداحافظی کنم به من فرمود یا أبا حَمّاد! اَشکَلش عَلشیک شَی ءٌ مِن امرِ دینِک بنا حِیَتِک فَسَل عَنهُ عَبدَالعَظیمِ بنَ عَبدِاللهِ الحَسَنِیّ و اقرِئهُ مِنِّی السَّلامَ ای ابو حماد! هنگامی‌که چیزی از امور دینی در منطقه‌ات برای تو مشکل شد، از عبدالعظیم بن عبدالله حسنی بپرس و سلام مرا به او برسان.

مصلح تأکید کرد: با تغییر ساعات کار ادارات دولتی و غیردولتی با توجه به خشک‌سالی‌های چند سال اخیر و بروز گرمای شدید در شهرستان و به‌منظور جلوگیری از قطعی احتمالی برق و رعایت حال شهروندان، مدیران دستگاه‌های اجرای موظف هستند پس از پایان ساعات کار اداری نسبت به‌صرفه جویی در مصرف برق نظارت داشته باشند.

وی ادامه داد: بانیان مساجد هم پس از اقامه نماز کولرهای گازی و لامپ‌های اضافی را خاموش کنند اگر بخواهند از آب در فضای مسجد درخت، نخل، سبزی و... بکارند به‌هیچ‌وجه مشروع نیست و آب مسجد که رایگان می‌دهند برای استفاده از وضو است.

وی افزود: استکبار جهانی با شکل‌گیری انقلاب شکوهمند اسلامی از همان آغاز تمام همت خود را برای  نابودی نظام اسلامی ایران به کار بستند امروز دشمن ایمان، غیرت و اعتقادات جوانان ما را جنگ نرم و نابرابر هدف گرفته است.

مصلح یادآور شد: دو پیام قدردانی مقام معظم رهبری و رضایت مردم از کاروان تیم ملی فوتبال به خاطر همت، تلاش و مبارزه غیرتمندانه آنان بود، مسئولان اقتصادی هم با تلاش و مدیریت جهادی باید به مقابله گرانی و بیکاری بروند.

وی با اشاره به هفتم تا دوازدهم تیر به‌عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی و ترورهای ناجوانمردانه و جنایتکارانِ آمریکا و ایادی  آمریکا، ازجمله ترور مقام معظم رهبری، ترور شهید بهشتی ویارانش، ترور آیت‌الله شهید صدوقی، بمباران شیمیایی سردشت و حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران و سرنگونی 290 سرنشین بی‌گناه آن، تصریح گفت: تنها موضوعی که برای آمریکا ارزش ندارد حقوق بشر است و شعار حقوق بشر آمریکا برای تأمین منافع سیاسی و اقتصادی است.

امام‌جمعه خورموج یادآور شد: امریکایی که سرو پایش جنایت است برخی نامه می‌زنند که بنشینید و با امریکا مذاکره کنید؟

 وی اضافه کرد: حادثه هفتم تیر که منجر به شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفایش شد توسط منافقین که اکنون در حمایت آمریکا هستند به شهادت رسیدند.

مصلح به جنایت آمریکا در عراق، افغانستان، فلسطین، یمن و سوریه، زندان ابوغریب، زندان گوانتانامو و هیروشیمای ژاپن اشاره کرد و گفت: این جنایات نشانگر خوی درندگی و وحشی‌گری آمریکا است، چراکه در کارنامه سیاه آمریکا جز جنایت، بدعهدی و آدم کشی چیز دیگری وجود ندارد.

وی بابیان اینکه شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود و مرگ بر منافق ادامه دارد افزود: آمریکا حق حیات و حق زندگی را که از حقوق اولیه انسان‌هاست، بارها نقض کرده است. انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

تبلیغات