6081

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان زینبیه خورموج در اینده به یکی از بهترین بیمارستان‌های استان بوشهر شناخته می‌شود/ مجوز جدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت درمانگاه تأمین اجتماعی تنگستان. اجرای عملیات

به گزارش شبکه خبر بوشهر، سید کمال‌الدین شهریاری در نشست هم‌اندیشی با روسای شوراهای اسلامی و دهیاران 20 روستای بخش مرکزی شهرستان دشتی گفت: بنده روزی که به‌عنوان کاندید نماینده مردم دشتی و تنگستان ثبت‌نام کردم فکرمی کردم با توجه به سوابقی که درگذشته حاصل‌شده و ارتباطاتی که با دولت و مسؤولین ارشد نظام از گذشته برقرارشده و در طول خدمت بنده در مسئولیت‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها می‌توانم منشأ خدماتی برای مردم منطقه باشم.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه در این دو سه سال گذشته به‌قدری فشارهای اقتصادی بر کشور و اعتبارات بودجه‌ای زیاد شده که من حتی در زمان جنگ که مدیریت دستگاه اجرایی در استان داشتم یادم نمی‌آید که تا این حد ازنظر اعتبار عمرانی و تأمین منابع بودجه برای اجرای طرح‌های عمرانی در مضیقه باشیم.

وی ادامه داد: امروزه وقت بسیاری از ما گرفته می‌شود تا بتوانیم یک بودجه را شروع کنیم که تازه اول گرفتاری‌هاست به خاطر کم بود اعتبار هرروز در معرض تعطیلی قرار می‌گیرد و باید شبانه‌روز دوندگی کنیم تا بتوانیم پروژه را سرو پا نگهداریم.

شهریاری خاطرنشان کرد: درگذشته مشکلات بدین‌صورت نبود وقتی پروژه تأمین اعتبار می‌شد در ادامه مشکلی برای تخصیص اعتبار آن وجود نداشت و به‌طور خودکار اعتبار آن جذب و اجرا می‌شد.

وی افزود: در آن زمان چهار بیمارستان در حوزه انتخابیه‌ام اجرا شد زمینه اعتبار آن‌ها فراهم می‌شد اما در سال‌های اخیر تأمین اعتبار برای پروژه صورت می‌گیرد اما در پایان سال یک ریال به آن تخصیص پیدا نمی‌کند.

شهریاری تأکید کرد: بسیاری از پروژه‌ها به دلیل عدم تخصیص اعتبار اجرا نمی‌شود و این‌یکی از چالش‌ها و گرفتاری‌ها در این دوره است که نارضایتی مردم در پی داشته ما هم از این وضعیت راضی نیستیم و این عملکرد ما را زیر سؤال برده است.

وی اضافه کرد: ناکارآمدی و عدم موفقیت در اجرای طرح‌های عمرانی خود ما را هم ناراضی کرده است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس بابیان این‌که باید مدیریت زمان در کارنامه داشته باشیم، نشست‌های هم‌اندیشی را مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: در 20 سال گذشته کارهای عاطفی زیادی در مراسم تشییع، ختم، هفته، چهلم، دیدوبازدید با افرادی که از مکه و عتبات عالیات بازمی‌گشتند، عیادت مریض صورت می‌گرفت نتیجه این‌کاره‌ای عاطفی، شهرستان‌های تنگستان ازنظر اشتغال آخرین شهرستان در استان بوشهر باشد و شهرستان دشتی نیز با بیش 15 درصد نرخ بیکاری چیزی کمتر از تنگستان نیست.

وی ادامه داد: عیادت بیمار، حضور در مراسم ختم و... خوب است اما این‌که مجلس و کارهای امور مردم را تعطیل کنید و به خاطر ایجاد رابطه عاطفی در یک روستا حضور پیدا کنی.

شهریاری گفت: بعد از انتخابات موفق به حضور در روستای ملگل نشدیم اما غافل از آن نبودیم و همه روستاهای شهرستان دشتی را مانند کف دست می‌شناسم و از هیچ‌کدام آن‌ها غافل نشده‌ام و در مرکز مسائل و مشکلات آن‌ها را دنبال کرده‌ایم.

وی افزود: در زمینه مشکل آنتن دهی تلفن همراه اول و ایرانسل، اینترنت، روستاهایی که تلفن ثابت آن‌ها جمع‌آوری‌شده، لیست تمام روستاها را جمع‌آوری به‌صورت کارشناسی سه بار با وزیر ارتباطات و 10 بار با معاونین وزیر جلسه گذاشته‌ایم تا مشکل مردم حوزه انتخابیه را برطرف کنیم.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: درزمانی کار پیش نمی‌رفته منجر به چهار فقره سؤال با وزیر شد که در کمیسیون صنایع مجلس سؤال را به نمایندگی از مردم به جد مطرح کردم خواهش کردند که به صحن علنی نرود و تجهیزات، امکانات حمل و برخی هم نصب‌شده است.

وی اضافه کرد: بنده نماینده‌ای نیستم که با یک گوشی تلفن موبایل معامله کنیم، آمده‌ام به مجلس که خدمتی انجام و قدمی برای مردم بردارم و با هیچ وزیر و دستگاه‌های اجرایی شوخی نداریم.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی از مجوز جدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت درمانگاه تأمین اجتماعی تنگستان خبر داد و گفت: در طول هفته در جلسه علنی، کمیسیون‌ها و یا در وزارتخانه‌ها حضور دارم.

وی افزود: کار بسیار بزرگی در حوزه سلامت در شهرستان دشتی صورت گرفته است و بیمارستان زینبیه خورموج که 30 سال پیش در دوره سوم مجلس عملیات اجرایی آن آغاز شد تا سه سال پیش در حد درمانگاه فعالیت می‌کرد.

شهریاری یادآور شد: با اقدامات و پیگیری‌هایی که انجام شد سه وزیر نفت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دورهم جمع و تفاهم‌نامه‌ای  منعقد شد و امروز بیمارستان زینبیه خورموج به‌عنوان دومین بیمارستان معین نفت در استان بوشهر تحت پوشش اعتبارات نفت، بیمه‌های وزارت رفاه و نیروی متخصص بهداشت و درمان قرارگرفته است.

وی افزود: برخی از فعالیت‌ها شروع‌شده و به اتمام نرسیده و در آینده نزدیک بیمارستان زینبیه خورموج یکی از بهترین بیمارستان‌های استان بوشهر تبدیل شد.

شهریاری گفت: بیمارستان امام حسین (ع) اهرم حتی نمی‌شد در حد درمانگاه نام آن را گذاشت اما تحولات خوبی در حال انجام است که در کوتاه‌ترین زمان شاهد خواهیم بود. 

وی به خدمات انجام‌شده اشاره کرد و افزود: آنتن دهی در روستاها، نصت دکل‌های بی تی اس، آنتن‌های جی اس ام، اینترنت نسل سوم، نسل چهارم، لایروبی قنات‌ها، اعتبارات طرح‌های هادی روستایی، قیر رایگان و جاده خورموج به لاور ازجمله برخی از خدمات صورت گرفته در دشتی است.

شهریاری بابیان این‌که جاده خورموج به لاور از جاده‌های بااهمیت است و باید درست شود یادآور شد: اعتبارات راه خورموج به لاور از وزارت نفت و راه و شهرسازی گرفته‌ایم جاده‌هایی که قبل از انتخابات این دوره از مجلس هیچ اعتباری نداشت، پیمانکار را آورند و گفتند شما بیایید کار را شروع کنید که در زمان انتخابات بگوییم این پروژه‌ها راه انداخته‌ایم به بهانه چنین اقدامی پیمانکار را آوردند پروژه را شروع کردند بعد از انتخابات کار تعطیل شد چون آن کاندیدایی که آن‌ها را به کارگماشده بود نتوانست به مجلس راه پیدا کند و همه پروژه‌ها به کردم من افتاد.

وی افزود: برای همه پروژه‌ها راه تأمین اعتبار کردیم و بدهی کارهای قبلی هم پرداخت کردیم و کارهای حال حاضر نیز در حال انجام و تکمیل شدن هستند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، جاده خور شهاب تنگستان به زایرعباسی دشتی را جاده‌ای استراتژیک عنوان و تأکید کرد: این جاده بسیار حیاتی و مؤثر در رونق شهرستان‌های دشتی و تنگستان است.

وی از ایجاد بندر تخصصی صادراتی درخور شهاب تنگستان خبر داد و افزود: امروز کارخانه سیمان مند دشتی کلینکر تولید را از عسلویه به خارج از کشور صادر می‌کند، محصولات تولید بزرگ‌ترین واحد کربنات کلسیم رسوبی خاورمیانه شهرستان دشتی از بوشهر به خارج از کشور صادر می‌کند.

شهریاری گفت: مطالعات فاز اول راه خور شهاب به زائر عباسی انجام و بعد از اتمام مطالعات مرحله دوم عملیات اجرایی این پروژه آغاز می‌شود.

وی افزود: تمام صنایع معدنی در دو شهرستان دشتی و تنگستان با سازمان توسعه و نوسازی معادن ایمیدرو جلسات متعددی برقرار در حال حاضر کارشناسان و مشاوران آن روی معادن، قیر طبیعی، فسفات و سایر معادن در حال فعالیت هستند  و در مرحله اکتشاف قرار دارند که با فعال کردن این معادن شاهد اشتغال‌زایی خوبی در حوزه انتخابیه خواهیم بود. انتهای پیام/

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

تبلیغات