6089

رئیس شورای هیئت مذهبی شهرستان دشتی گفت: بیش از 186 هیئت مذهبی در شهرستان دشتی فعالیت می‌کنند.

به گزارش شبکه خبربوشهر از شهرستان دشتی، رضا ملاح در نشست اعضای هیئت مذهبی و مداحان شهرستان دشتی با نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تعداد 186 هیئت مذهبی در شهرستان دشتی فعال هستند که 25 هیئت دانش‌آموزی و بالغ‌بر یک هزار و 50 نفر مجوز فعالیت دارند.

رئیس هیئت مذهبی شهرستان دشتی گفت: تعداد 120 نفر مداح ثبت‌شده وجود دارد که مجموعه‌ای گویا، آماده و بخش عظیمی از مسائل فرهنگی بر دوش هیئت‌های مذهبی است.

وی ادامه داد: برنامه 22 بهمن، 9 دی، محرم، صفر، رمضان، عیاد و ... و ملی و مذهبی شهرستان بر دوش این مجموعه است.

ملاح خاطرنشان کرد: تمام فعالیت‌های فرهنگی که توسط هیئت مذهبی و مداحان صورت می‌گیرد به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

وی افزود: اکثر اعضای هیئت مذهبی جوانان تشکیل می‌دهند

رئیس هیئت مذهبی شهرستان دشتی گفت: شورای هیئت مذهبی دشتی، با شناسایی و مدیریت دقیق برای 186 هیئت مذهبی در این شهرستان مجوز فعالیت صادر کرده است که با این مجوز دارای کارت فعالیت که برخی با دریافت کد در سامانه کشور نیز شناسنامه‌دار شده و می‌شوند.

ملاح بابیان این‌که هیئت‌های مذهبی با عشق به خدا و اهل‌بیت (ع) خودجوش و خودگردان فعالیت می‌کنند یادآور شد: هرچند بنا نداریم که هیئت‌های مذهبی دولتی باشند اما نیازمند حمایت در بخش سخت‌افزاری و تأمین امکانات می‌باشند.

رئیس هیئت مذهبی بابیان اینکه هیئت‌های مذهبی از کمترین حمایت‌ها محروم هستیم، گفت: تلاش مسئولان به‌ویژه عبدالله نادری فرماندار پرتلاشمان را انکار نمی‌کنیم و معتقدیم همه تلاش‌ها به امر معنوی مردم ضروری و نیازمند توجه مسئولان است.

وی افزود: 10 درصد هیئت مذهبی بیمه هستند و دیگر اعضای هیئت مذهبی فاقد هر نوع بیمه هستند که امیدواریم این مشکل برطرف شود. انتهای پیام/

 

 

اضافه کردن نظر

تبلیغات