6090

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دشتی از برگزاری 150 برنامه جزء خوانی قرآن کریم در طول ماه رمضان در نقاط مختلف این شهرستان خبر داد.

جواد احمدی منفرد، در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبربوشهر در شهرستان دشتی اظهار داشت: در راستای نهادینه کردن ترتیل خوانی قرآن کریم در جامعه، بیش از 150 برنامه جزء خوانی قرآن کریم در نقاط مختلف شهر و روستاهای شهرستان دشتی در طول ماه رمضان برگزار شد.

وی بابیان این‌که ترتیلی خوانی امروز به یک فرهنگ در جامعه اسلامی به‌ویژه در بین نسل جوان نهادینه‌شده است اضافه کرد: تمام هنریک قاری ترتیل خوان، مانند توجه به معنا، زیبا خواندن و به‌کارگیری تکنیک‌های صوتی در این مدل قابل‌اجرا و لمس است.

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دشتی ادامه داد: برنامه محوری ترتیل خوانی قرآن کریم برای چهارمین سال پیاپی در مصلای امام خامنه‌ای خورموج از روز پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 برابر با اول رمضان 1439 آغاز شد و در این برنامه هرروز آیات منتخب توسط مفسر اعزامی از ستاد تفسیر قرآن کریم حجت‌الاسلام اسماعیل مصیبی به مدت 20 دقیقه برگزار می‌گردید و در ادامه 4 نفر از قاریان منتخب شهرستان یک جزء را تلاوت می‌کردند و در پایان برنامه نیز سؤالات مفاهیم از جزء خوانده‌شده توزیع می‌گردد و به دو نفر از منتخبین از بین برادران و خواهران به‌قیدقرعه جوایزی اهداء شد.

احمدی منفرد خاطرنشان کرد: در این برنامه از 19 قاری کریم استفاده شد و اداراتی مانند سپاه امام رضا (ع)، شهرداری، آموزش‌وپرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد نماز جمعه با این برنامه همکاری شایانی داشتند.

وی در پاسخ به این سؤال که برخی بر اهمیت صوت خوش قرائت قرآن تأکیددارند نظر شما در این زمینه چیست گفت: در مورد صوت خوش در تلاوت و اهمیت آن مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله) نیز تأکیداتی داشته‌ و می‌فرمایند رسم است که در تمام جهان کتب آسمانی را با آواز و صدای خوش می‌خوانند، علاوه بر این اگر کسی بخواهد یک متن را زیبا ارائه کند، سعی می‌کند از هنرهای صوتی و خوانندگی استفاده کند، زیرا این مسئله ضرورت بحث خوب خواندن قرآن را نشان می‌دهد و گاهی بعضی از احساسات فقط به‌وسیله نغمات، آهنگ‌ها و ملودی‌ها می‌تواند ابراز شود. انتهای پیام/

 

 

.

اضافه کردن نظر

تبلیغات