6092

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: مردم استان بوشهر ۳۵ میلیارد ریال به ساخت ضریح قمر بنی‌هاشم(ع) کمک کردند.

بوشهر| مردم استان بوشهر 35 میلیارد ریال به ساخت ضریح قمر بنی‌هاشم(ع) کمک کردند

به گزارش شبکه خبربوشهر از شهرستان دشتی، عبدالرضا مطاف صبح امروز در نشست با  مسئولان شهرستان دشتی با بیان اینکه استان بوشهر در کربلا، نجف، سامرا و ستاد مرکزی شناخته‌ شده است اظهار داشت: این نشئت‌گرفته از فعالیت‌ها و خدمات و مشارکت‌های مردمی استان بوشهر در ساخت و بازسازی  ضریح عتبات عالیات است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: مراحل بازسازی عتبات عالیات پایان‌یافته و در مراحل توسعه حرم‌ها فعالیت می‌کنیم.

وی از ساخت ساخت ضریح قمر بنی‌هاشم(ع) در استان بوشهر خبرداد و افزود: دونیم ضریح قمر بنی‌هاشم در استان با 35  میلیارد ریال با مشارکت مردم استان ساخته شد و این‌یک سند افتخار برای مردم استان بوشهر در کربلای معلی و خیمه‌گاه قمر بنی‌هاشم(ع) است.

مطاف با بیان اینکه تعویض ضریح امام حسین (ع) در استان بوشهر مراحلِ پایانی خود را طی می‌کند خاطر نشان کرد: ضریح حضرت قاسم (ع) که سومین ضریح در استان بوشهر است و توفیقی برای مردم شهرستان دشتستان می‌باشد که پا به‌پای ضریح سالار شهیدان در حال ساخت است و امیدواریم بتوانیم تا قبل از اربعین حسینی در کربلا نصب کنیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر بابیان این‌که مردم استان بوشهر نسبت به ائمه اطهار(ع) تقید دارند گفت: از پنج ضریح ساخته‌شده خیمه‌گاه در ایران اسلامی سه ضریح آن توسط مردم استان بوشهر، ضریح حضرت زینب (س) توسط مردم استان کرمانشاه و ضریح حضرت امام سجاد (ع) توسط مردم استان فارس در حال ساخت است.

وی  با اشاره به اینکه از صفر تا 100 ساخت این ضریح‌ها از بودجه، هدایا و نذورات مردمی است افزود: نیمی از آن با مشارکت بانوان محقق شده است و کارهای پشتیبانی نیز توسط دولت انجام می‌شود.

مردم دشتی 1.6 میلیارد ریال در بازسازی عتبات عالیات و ساخت ضریح حضرت ابوالفضل (ع) کمک کرده‌اند

عبدالله نادری اظهار داشت: عتبات عالیات موضوع اعتقادات دینی و مذهبی مردم ایران اسلامی است در اعماق دل‌های شیعیان و در قلب‌های همه عاشقان امام حسین (ع) ریشه دارد.

فرماندار شهرستان دشتی  با بیان اینکه مردم این شهرستان در بازسازی عتبات عالیات و ساخت ضریح حضرت ابوالفضل (ع) حضوری چشم‌گیر داشته‌اند و پیشتاز بوده‌اند خاطر نشان کرد: مردم دشتی حتی با توان مالی کم و با محدودسازی هزینه‌های خود سعی بر مشارکت در این عمل خداپسندانه داشته‌اند که 160 میلیون تومان در این امر خیر مشارکت کرده‌اند.

وی از تشکیل ستاد پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی در شهرستان دشتی خبر داد و افزود: پیاده‌روی اربعین حسینی حرکت بزرگ سیاسی و اجتماعی در دنیاست و تمام نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را نقشه بر آب کرده است.

نادری با تاکید بر تفویت اتحاد و  انسجام مردم در خنثی شدن توطئه دشمن بیان کرد: امروز با تهدیداتی در حوزه اقتصادی با دشمن قرار داریم که اگر همه ما باهم، کنار هم و برای هم باشیم حتماً خداوند به ما کمک می‌کند که نیاز است تا همه نسبت به بعث اشتغال، رفع مسائل و مشکلات مردم گام برداریم.

وی صرفه جویی در مصرف آب و برق را یک وظیفه و تکلیف شرعی دانست و تاکید کرد: امروز در زمینه صرفه‌جویی از آب و برق باید به‌عنوان یک تکلیف به آن نگاه کنیم حدود 5 هزار مگاوات کمبود برق در کشور داریم باید فرهنگ درست استفاده کردن را در جامعه تبیین کنیم که خانم‌ها می‌توانند نقش مهمی در این زمینه داشته باشند.

نادری با بیان اینکه مکان‌های مذهبی و مساجد باید در صرفه‌جویی آب و برق الگو باشند گفت: امروز در زمینه صرفه‌جویی باید به‌عنوان یک عقیده به آن نگاه کرد که انتظار داریم مساجد و حسینیه‌ها  در صرفه‌جویی آب و برق الگو باشند.

فرماندار شهرستان دشتی با اشاره به اینکه دشمنان هرروز برای جمهوری اسلامی نقشه می‌کشند خاطرنشان کرد: همه دلسوزانه به کشور کمک کنیم امروز دشمن به دنبال توطئه و آشوب در کشور است و دشمنان هرروز برای جمهوری اسلامی نقشه می‌کشند و از مشکل آب و برق موج‌سواری می‌کنند و این حرکت‌های دشمن در بحث دولت نیست بحث نظام اسلامی است و همه باید احساس مسئولیت کنیم و همه توطئه‌های دشمن را خنثی کنیم.

وی بابیان این‌که ما نباید در زمین دشمن بازی کنیم افزود: امروز بحث اصولگرا، اصلاح‌طلب و دیگر احزاب نیست دشمن طراحی براندازی نظام را در دستور کار خود قرار داده و هدف اصلی آن‌ها اختلاف بین مردم و نظام است که باید بسیار هوشیار عمل کنیم.

اضافه کردن نظر

تبلیغات