6096

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: تا پایان امسال همه مددجویان نیازمند به مسکن در روستاهای بخش مرکزی دشتی صاحب مسکن می‌شوند.

به گزارش شبکه خبربوشهر،  احمد لطفی بعدازظهر امروز در نشست شورای زکات شهرستان دشتی، با بیان اینکه بیش از 12 درصد جمعیت خانوار شهرستان دشتی تحت پوشش کمیته امداد هستند اظهار داشت: از سال 1396 مستمری پرداختی به افراد تحت پوشش سه برابر افزایش‌یافته است و امسال نیز 14 درصد مستمری  مددجویان افزایش پیدا می‌کند.

لطفی با بیان اینکه باید گسترش فرهنگ نیکوکاری در خانواده‌ها تقویت شود تأکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت در زمینه فقرزدایی و کمک به خانواده‌های نیازمند تلاش لازم از خود به‌جایی گذاشته‌اند هرچند انتظار می‌شود کمک‌ها بیش از این باشد.

وی بابیان این‌که هدف از خلقت انسان، تکامل نفس و صعود او به‌مراتب بالای انسانیت است افزود: حضور خیران و مردم نیکوکار سبب ایجاد فرهنگ انفاق در جامعه و فضاسازی کمک و احسان به محرومان جامعه اسلامی می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر از ساخت یکهزار واحد مسکونی در روستاهای استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با همکاری سپاه، ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره)، کمیته امداد و خیران یکهزار واحد مسکونی در روستاهای استان بوشهر احداث می‌شود که 150 واحد آن در شهرستان دشتی می‌باشد.

لطفی بابیان این‌که 14 نفر از روستائیان بخش مرکزی دشتی فاقد مسکن هستند گفت: تا پایان  امسال، نیازمند به مسکن در روستاهای بخش مرکزی دشتی پایان می‌یابد.

فرماندار شهرستان دشتی نیز گفت: امروز رضایتمندی بین مددجویان در روستاها مشهود است.

عبدالله نادری بابیان این‌که زکات یک بسته کاملی از زندگی بشراست افزود: زکات یکی از واجباتی است که سبب رونق اقتصادی شهرستان، توسعه عدالت اجتماعی، پاکی مال و برکت و محرومیت‌زدایی منطقه می‌شود.

وی تصریح کرد: پرداخت زکات سببکاهش فاصله طبقاتی و کاهش مشکلات اجتماعی در جامعه می‌شود.

نادری بابیان این‌که باید فرهنگ زکات در جامعه نهادینه شود و گفت: در راستای پرداخت زکات همکاری خوبی با کمیته امداد حضرت امام (ره) در دشتی وجود دارد.

وی خطاب به بخشداران افزود: در هر روستا یک ستاد زکات با مسئولیت رئیس شورا و دهیار تشکیل شود از مدیران خواسته‌شده که هیچ‌گونه بنری در شهرستان نصب نشود مگر بنر تبلیغات زکات مورد توجه باشد.

امام‌جمعه خورموج نیز گفت: زکات یکی از موضوعات مؤکد دین اسلام به شمار می‌رود و فواید و مصارف زکات، صرف در امور عام‌المنفعه است.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح افزود: فرهنگ زکات در میان مردم نهادینه هست باید نهادینه‌تر شود.

وی افزود: زکات یکی از منابع مهم تأمین معیشت فقرا و نیازمندان است.

اضافه کردن نظر

تبلیغات