6141

مجری برنامه جهان‌آرا گفت: حضرت امام فرمودند پذیرش قطعنامه 598 جام زهر است، دل من خون است و من راضی نبود.

به گزارش شبکه خبربوشهر، محمدحسین بدری در سومین نشست استانی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان بوشهر و با حضور 240 نفر از شهرستان‌های جم، کنگان، عسلویه، گناوه، دشتستان، دشتی، تنگستان و بوشهر که در دهکده گردشگری دفاع مقدس روستای بحیری دشتی برگزار شد اظهار داشت: حالا دوباره ماییم و کارهای نکرده و راه‌های نرفته و یک فرصت چندساله دیگر برای تقویت توان­ها و بازیابی آرایش تهاجمی. خیلی شرایط پیچیده­ای نیست.

مجری برنامه جهان‌آرا گفت: آینده، یعنی همین امروزی که در آن تلاش می­کنید و از آن نسل جوان و جدی و مصممی است که سر یک‌لحظه کوتاهی ندارند، از فرصت­هایی که به دست می­آورند.

کارشناس ارشد فقه و حقوق اسلامی روزنامه­نگاری در کشور خاطرنشان کرد: با این روش، هرروز، روز ماست روز آدم­های محکم و اهل کار؛ «الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا»، آن‌وقت نوبت وعده خداست که «تتنزل علیهم الملائکه» کسی که کار درستی را بر مبنای دقیقی انجام داده، سربلند است و جانش نه به افسردگی ناکامی می­افتد، نه بدهکار فرصت­هایی است که برای کسب «قدرت» تلف‌کرده است.

وی افزود: نشاط و شادابی از آن‌کسانی است که در هرروز از حیات زمین، بهترین کار را انجام می­دهند و از خدا و اهل زمین طلبکار نیستند و حیات طیبه، مال همین آدم­هاست.

نویسنده و روزنامه‌نگار کشورمان بابیان این‌که مبارزه رزم موفقیت شهدای خلیج‌فارس با استکبار جهانی بود کرد: شهید مهدی به همراه شهدای نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج‌فارس، همانند بیژن گرد، توسلی و دیگر هم‌رزمانش بدون این‌که ابزارهای امروزی در اختیار داشته باشند وارد عرصه مبارزه شدند و به خاطر نترسیدن، مبارزه کردن و جرئتی که داشتند درس به‌یادماندنی به دشمنان دادند.

وی افزود: ما از مرگ می‌ترسیم چون زورش از ما بیشتر از سگ می‌ترسیم که قدرتش بیشتر است امریکایی‌ها دارای ناو، هواپیما و ابزارهایی که در دست دارند دنیا را با همین ابزارها اداره می‌کنند.

مجری برنامه جهان‌آرا تأکید کرد: هرچند ما ناوهایی جنگی غول‌پیکر نداریم اما نیروهای انسانی توانمندی در اختیارداریم که دشمن از آن‌ها در هراس است.

وی افزود: اما بعد از قطعنامه 596 می‌گویند که در وقت مقتضی دلایل آن برای شما مشخص می‌شود والان 30 سال از آن قصه می‌گذرد قصه اینجاست که این‌ها ترسیدند، کم آوردند و خسته شدند که از اول هم نبودند.

منتقد و روزنامه‌نگار یادآور شد: بعد از جنگ تحمیلی عده‌ای از تریبون نماز جمعه تبلیغ می‌کردند که بس است و در فیلم آژانس شیشه می‌بینیم که کی این مردم روح آسایش ببینند و بچه‌های ما دل ندارند و این رسماً از تریبون نماز جمعه تهران گفته می‌شود.

وی افزود: رئیس‌جمهور کشور رسماً می‌گویند چقدر عکس‌های شهدا روی درودیوارها باشد پاک‌کنید و گل بکشید، مردم چقدر غصه بخورند و عکس خون‌ها را روی دیوار پاک‌کنید تا ما به زندگی برسیم.

مجری برنامه جهان‌آرا گفت: وقتی امام می‌گویند اگر خمینی تنها هم بماند این نهضت را ادامه خواهد داد چرا می‌گفت که من اگر یک‌نفری هم تنها بمانم این راه را ادامه می‌دهم زیرا برخی به امام می‌گفتند ما دیگر نیستم.

وی افزود: در پذیرش قطعنامه 598 حضرت امام فرمودند این جام زهر است، دل من خون است و من راضی نبودم.

منتقد و روزنامه‌نگار تأکید کرد: حضرت امام (ره) می‌فرماید جنگ ما جنگ فقرا و غناست و به ماجرای کشتار حجاج بیت الا احرام و کشتار آن‌ها نیز می‌گویند آن‌ها اسلام آمریکایی، اسلام مرفهان بی‌درد، اسلام اشرافیت، اسلام مقدس‌نماهای بی‌شعور حوزه و دانشگاهی، اسلام ذلت، پول و زور، اسلام فریب و سازش، اسلام حاکمیت سرمایه‌داری هستند.

وی افزود: داشتن سرمایه و ساختمان‌های بلند، شیک، اشرافی، مدرن و گران باعث سعادتمندی یک کشور و ملتی نمی‌شود فرانسه در جنگ جهانی دوم در مدت چند روزبه اشغال آلمان درآمد، کویت بااین‌همه سرمایه ظرف دو ساعت اشغال شد و یمن کشوری است که چهار سال توسط عربستان، امارات و چند کشور دیگر شبانه‌روز بمباران می‌شود هنوز متجاوز گران به اهداف خود نرسیده‌اند و نخواهند رسید.

منتقد و روزنامه‌نگار یادآور شد: نظام سرمایه‌داری که در آن زمان شکست‌خورده کم‌کم از تریبون نماز، خطیب نماز جمعه تهران می‌گفت چه اشکال دارد که هر ایرانی یکتا سه ماشین داشته باشد.

وی اضافه کرد: امام خمینی (صلوات‌الله‌علیه) می‌گوید ما مظلومان همیشه تاریخ، پابرهنگانیم و جز خدا کسی را نداریم و اگر ما را هزار بار تکه‌تکه کنند دست از مبارزه برنمی‌داریم.

مجری برنامه جهان‌آرا بابیان این‌که بلندپروازی و جا طلبی چیز خوبی نیست خاطرنشان کرد: مهتاج بودن هیربدی است، اگر نسبت به كسی استغنا و بی‌نیازی بورزی آن‌کس هر كه باشد و دارای‏ هر مقام باشد تو نيز مانند او و شخصی مثل او خواهی بود و اگر نسبت به‏ كسی نياز بورزی و از او حاجت بخواهی و استمداد كنی آن‌کس هر كه باشد تو بنده او و رهين او و زیردست او خواهی بود.

وی با اشاره به این‌که جنگ فقر و غنا، مستضعف و مستکبر و جنگ پابرهنه و مرفه بی‌درد شروع‌شده افزود: آن‌هایی که 3 هزار میلیارد پول از جیب مردم برداشتند برای آن‌ها بد نبوده است پول داشتن بد نیست تا اینجایی که فساد آور نباشد.

دبیر گروه فرهنگی خبرگزاری فارس گفت: در تاریخ جنگ تحمیلی قدرت ایمان جوانان ما بر جنگ تمام‌عیار دشمن غلبه کرد.

وی ادامه داد: ما برای مال و ثروت قیام نکرده‌ایم ما برای حفظ اسلام قیام کرده‌ایم.

منتقد و روزنامه‌نگار بیان کرد: به‌طور مثال اسلوبودان کواچ سرمربی تیم والیبال ایران تحولی در والیبال ایجاد کرد چند نفر معروفی که در این تیم بازی می‌کردند خیلی با او راه نمی‌آمدند شیوه فنی بازی هم این بود که اگر ایران پنج امتیاز عقب می‌افتاد آن ست می‌باخت گفت مشکل اصلی در ذهن بازیکنان است بازی شروع نشده می‌گویند ما فلان تیم را نمی‌توانیم ببریم یک ست ببریم خوب است و این نشان‌دهنده آن است که ذهن آن بازیکن باخته است تلاش می‌کند اما ایده او برنده شدن نیست.

وی افزود: مذاکره‌کننده ایران می‌گوید ما دو هفته مذاکره کردیم؟ شما دو سال مذاکره کردید، می‌گویند انگلیسی حرف می‌زنیم؟ شما لری حرف بزنید چه فرقی به حال ما می‌کند، آن به زبان‌اصلی و مادری خود حرف می‌زند تو به زبان دوم خود حرف می‌زنید و می‌گویند کلمه توقف ندیده بودم و باعجله خواندم؟

منتقد و روزنامه‌نگار بیان کرد: برخی می‌گویند مثل رزمندگان دفاع مقدس که شبانه‌روز در سنگر می‌جنگیدند این‌ها دو هفته در هتل آویزان هستند و این سؤال؟ آیا از این تحریم‌های فعلی می‌خواست بدتر شود؟ و این نشان از آن است که در ذهنش باخته است.

در ادامه نیز کارگاه آموزشی و تخصصی انجام شد. انتهای پیام/

محمدحسین بدری دارای سوابق اجرایی، سردبیر ماهنامه داستان، مدیرمسئول و سردبیر ماهنامه عصر جدید، دبیر گروه فرهنگی روزنامه ابرار، دبیر گروه فرهنگی خبرگزاری فارس، دبیر گروه فرهنگی روزنامه جوان، روزنامه‌نگاری در روزنامه‌ها و نشریه‌های، قدس، ابرار، همشهری، خورشید، جوان، نگارستان، كتاب هفته، سوره، راه، آینده­سازان، همشهری محله، همشهری داستان، همشهری آیه، مهرنو، موعود، سروش، مهر، داستان، عصر جدید و… است.

 

 

اضافه کردن نظر

تبلیغات