6143

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دشتی گفت: 10 کارگاه آموزشی با حضور 300 نفر در قالب کمک‌های اولیه در شهرستان دشتی برگزار شد.

به گزارش شبکه خبربوشهر از شهرستان دشتی، سید اسماعیل جعفری در کارگاه آموزشی و کمک‌های اولیه که در خورموج برگزار شد اظهار داشت: کار در جمعیت هلال‌احمر با عشق و علاقه عجین شده است و بدین خاطر است که جمعیت هلال‌احمر دشتی در بحث آسیب‌های اجتماعی بسیار خوب عمل کرده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دشتی گفت: این جمعیت علیرغم اینکه جز دستگاه‌های معین در حوزه پیشگیری از مواد مخدر بشمار می‌رود اما به لحاظ فعالیت‌های چشمگیری که بر عهده دارد در کنار دستگاه‌های اصلی ظاهرشده است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که وجود دارد ریشه‌های اعتیاد در بحث‌های تربیتی،  بیکاری، روحی و روانی، خشونت  و سایر ناهنجاری‌ها نهفته است که بایستی تلاش بی‌وقفه انجام دهیم تا این ریشه‌ها را بررسی کرده و نسبت به رفع و قطع آن‌ها با انجام برنامه‌های مناسب فرهنگی و مؤثر اقدام کنیم.

جعفری از برگزاری 10 کارگاه آموزشی با حضور 300 نفر در قالب کمک‌های اولیه در دشتی خبر داد و تأکید کرد: در این کارگاهی آموزشی که با رويكرد پيشگيري از آسيب‌هاي فردي، اجتماعي و کمک‌های اولیه انجام شود شرکت‌کنندگان با مهم‌ترین مسائل و مباحث مربوط به کمک‌های اولیه به‌صورت کاربردی آشنا شدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر دشتی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این دوره از کارگاه‌های آموزشی، ارتقای سطح آمادگی و انجام واکنش‌های منطقی در زمان حوادث، بحران و سوانح عنوان کرد.

وی ادامه داد: دوره آموزش تخصصی پایه اقدامات پیش بیمارستانی در قالب کلا‌س‌های تئوری و کارگاه‌های عملیاتی به مدت 64 ساعت  برگزار شد. انتهای پیام/

 

اضافه کردن نظر

تبلیغات