6145

فرمانده انتظامی شهرستان دشتی با تاکید بر مقابله با زمین‌خواری و شناسایی افراد متخلف گفت: با تلاش نیروی انتظامی ۳۴۲ هزار مترمربع اراضی متصرفی شهرستان دشتی به بیت‌المال بازگشت.

به گزارش شبکه خبربوشهر، سرهنگ جهانبخش صیادی در گفت‌وگو با خبرنگارتسنیم در شهرستان دشتی از برگشت بیش از 342 هزار مترمربع زمین تصرفی به بیت‌المال خبر داد.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتی اظهار داشت: به دنبال هفت فقره شکایت از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتی مبنی بر این‌که افرادی اقدام به زمین‌خواری و تصرف اراضی ملی در سطح شهرستان کرده‌اند موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با تاکید بر شناسایی افراد زمین‌خوار بیان کرد: طبق نظر کارشناس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتی پس از بررسی مشخص شد 342 هزار و 437 مترمربع زمین‌های بیت‌المال تصرف‌شده است.

سرهنگ صیادی از دستگیر 7 متهم در زمین خواری خبرداد و خاطرنشان کرد: در این راستان هفت فقره پرونده تشکیل که پس از انجام تحقیقات و استعلامات لازم و احراز وقوع جرم با هماهنگی مقام قضایی تعداد هفت نفر متهم احضار و در بازجویی‌های صورت گرفته این هفت نفر به جرم خود مبنی بر تصرف اراضی ملی اعتراف کردند.

 وی تصریح کرد: این افراد پس از معرفی به دستگاه قضایی همگی به جبران خسارت و استرداد زمین‌های تصرف‌شده به منابع طبیعی محکوم شدند.

فرمانده انتظامی دشتی تأکید کرد: پلیس با افرادی که بخواهند اقدام به زمین‌خواری، تصرف غیرقانونی اراضی ملی کنند به‌طورجدی با آن‌ها برخورد می‌کند.

اضافه کردن نظر

تبلیغات