6385

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده استان‌ها ساخته می‌شود.

به گزارش شبکه خبربوشهر، از شهرستان دشتی، جواد حق‌شناس ظهر امروز در حاشیه افتتاح پروژه 44 واحدی مسکن محرومان شهر خورموج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از سفر به شهرستان دشتی افتتاح پروژه 44 واحدی مسکن محرومان شهر خورموج بود که این پروژه با بهترین کیفیت و در زمان‌بندی خوب و باقیمت مناسب برای متقاضیان ساخته‌شده است.

وی از ساخت 100 واحد جدید  در شهر خورموج خبرداد و بیان کرد: در ساخت این واحدها حمایت‌های ملی در تأمین تسهیلات  اعتباری می‌شود و در زمان معقول و کم این پروژه تکمیل می‌شود.

حق‌شناس در پاسخ به خبرنگار تسنیم در شهرستان دشتی مبنی بر این‌که در ساخت یک‌هزار واحد مسکونی در کل کشور بنیاد مسکن چه نقش و برنامه‌ای در احداث این واحدها دارد خاطرنشان کرد: دولت دو برنامه دارد که یکی از آن‌ها مسکن امید است که 100 هزار واحد مسکونی در قالب بازآفرینی شهری در بافت‌های فرسوده  است که با تأمین زمین دولتی در ساخت واحدها و جابجایی در بافت ناکارآمد و آسیب‌پذیر اجرایی می‌شود.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور  بیان کرد: برای ساخت 2 هزار واحد مسکونی زمین و امکانات آن تامین شده و با پرداخت تسهیلات بانکی این واحدها اجرایی می‌شود.

وی تصریح کرد: در ساخت مسکن از منابع حساب 100 امام(ره) و تسهیلات بانک مسکن و دیگر بانک‌ها استفاده می‌شود.

وی  از ساخت 25 هزار واحد مسکونی در کشور خبرداد و افزود: تا پایان  امسال 6 هزار واحد مسکونی به اتمام می‌رسد و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

 حق‌شناس بیان کرد:در سال گذشته یک برنامه مصوب به سبب  تامین نشدن اعتبارات راکد ماند و امیدواریم برای مسکن اجتماعی امسال بتوانیم نخستین پروژه‌های مسکن اجتماعی در کشور اجرا  کنیم.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در حوزه مسکن روستایی نیز گفت: دولت تصویب کرده که سالانه 200 هزار واحد روستایی با تسهیلات بانکی در کشور احداث شود که پس از شناسایی متقاضیان و تائید کارشناسان بنیاد مسکن تسهیلات ارزان‌قیمت که سقف آن در حال حاضر 25 میلیون تومان است در اختیار روستائیان قرار می‌گیرد.

حق‌شناس با بیان اینکه حمایت کلی از واحدهای روستایی بر عهده بنیاد مسکن است گفت: در حال حاضر در نقاط مختلف کشور مقاوم سازی واحدهای روستایی در حال اجراست و در استان بوشهر نیز 2 هزار 500 واحد  امسال بهسازی، مقاوم سازی و نوسازی می‌شود.

انتهای پیام/ش

اضافه کردن نظر

تبلیغات