6393

سرپرست آموزش‌وپرورش دشتی گفت: طرح ایران مهارت باهدف مهارت‌آموزی در مدارس شهرستان دشتی اجرا می‌شد.

به گزارش شبکه خبربوشهر از شهرستان دشتی، علی حسینی امروز در نخستین نشست شهرستانی ایران مهارت با حضور نمایندگانی از مناطق آموزش‌وپرورش دشتی، کاکی، آموزشگاه‌های آزاد و اداره فنی و حرفه‌ای دشتی که در محل سالن فنی و حرفه‌ای این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: امسال طرح «ایران مهارت» در 10 درصد مدارس دولتی و تمام مدارس هیئت‌امنایی و غیردولتی مقطع متوسطه اول دشتی با کمک اداره آموزش فنی و حرفه‌ای اجرا می‌شود.
سرپرست آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: این طرح در طول سال تحصیلی 97-98 اجرا می‌شود و طی آن هر دانش‌آموز 60 ساعت مهارت‌های لازم و متناسب با منطقه را فرامی‌گیرد.
وی اضافه کرد: آموزش مهارت‌ها، شناسایی و استعدادهای دانش آموزان پایه هفتم تا نهم متوسطه اول از اهداف طرح ایران مهارت است.
حسینی یادآور شد: در اجرای این طرح پیش‌بینی‌شده تا پودمانی‌های کار درس و فناوری مبنای مهارت‌آموزی قرار گیرد البته سایر مهارت‌ها هم که به تأیید مدرسه رسیده باشد امکان اجرایی شدن دارد.
وی با اشاره به شعار سال و توجه بیشتر به حمایت از کالای ایرانی تأکید کرد: یکی از روش‌های حمایت از کالای ایرانی، افزایش مهارت در ساخت و مونتاژ کالاهای ایرانی است که این امر مهم با آموزش صحیح مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در مقاطع مختلف تحصیلی امکان‌پذیر است.

اضافه کردن نظر

تبلیغات